Gmina Kłodawa

Polish English French German Russian Ukrainian

Turniej petanque pod ziemią w Kłodawie - galeria zdjęć

Email Drukuj PDF

DSC6246Niezwykle ciekawe wydarzenie sportowe miało miejsce 7 grudnia 2012 roku w naszym mieście, a dokładnie 600 metrów pod jego powierzchnią.

Trasę turystyczną Kopalni Soli „KŁODAWA” S.A oblegali miłośnicy niezwykle popularnej we Francji gry towarzyskiej jaką jest petanque.

Udział w zawodach wzięło blisko 70 zawodników i zawodniczek reprezentujących 19 klubów. Najmłodsi mieli lat 11, najstarsi blisko 70. Nie zabrakło również zawodników z Francji. Zmagania turniejowe trwały kilka godzin, a fakt ich odbycia ma znaleźć swój finał w Księdze Rekordów Guinnessa. Organizowany turniej o Puchar Zarządu Kopalni Soli „KŁODAWA” S.A miał na celu promocję tej  interesującej gry, promocję Trasy Turystycznej w kopalni soli oraz naszego Miasta. Jest szansa że w zbliżającym się 2013 roku na terenie Kłodawy powstanie boisko do gry w petanque ku uciesze naszych mieszkańców. Istnieją również przesłanki że podczas Dni Kłodawy zostanie zorganizowany turniej pokazowy w którym udział wezmą zaproszeni goście. W turnieju zwyciężyła para Tomasz Lipczyński(Wrocław) i Rafał Kaczmarek(Lisków), drugie miejsce zajęli zawodnicy z Jedliny Zdrój Kazimierz Jacak i Jerzy Siara, a na trzecim uplasowali się wrocławianie Marek Cieśla i Michał Zamoyski. Najmłodszą parą byli jedenastolatkowie Jędrzej Bartkowiak i Dawid Szulgit ze Śremu. Wyróżnienia oraz nagrody podczas ceremonii zakończenia turnieju wręczali Burmistrz Kłodawy Robert Olejniczak oraz Marek Skrzypczak Członek Zarządu Kopalni „KŁODAWA” S.A Osobą odpowiedzialną za przebieg organizację i przebieg zawodów był Stefan Bartkowiak.

Kolejna impreza kulkowa pod ziemią zaplanowana została na 22 marca 2013r. Tym razem do Kłodawy zawitają goście z kilku europejskich państw.

Szereg informacji na temat turneju oraz samej gry można znaleźć na stronie internetowej www.petanque.net.pl

Życie w Kłodawie Aktualności Turniej petanque pod ziemią w Kłodawie - galeria zdjęć