Gmina Kłodawa

Polish English French German Russian Ukrainian

Puchar Polski Oyama PFK

Email Drukuj PDF
29 listopada bieżącego roku  w Jeleniej Górze odbył się coroczny Puchar Polski Juniorów i Seniorów OYAMA PFK w konkurencji Semi-knockdown, pod patronatem Pana Marka Obrębalskiego- Prezydenta Miasta Jeleniej Góry. W turnieju wystartowało ok. 180 zawodniczek i zawodników z 3 1 klubów Oyama karate i l klubu Kyokushin-Tezuka Group. Organizatorem tej imprezy był Jeleniogórski Klub OYAMA z Sensei Rafałem Majda 4 dań na czele. Sędzią Głównym Pucharu był Sensei Paweł Pajdak 4 dań (Sosnowiec).
Turkowski Klub Oyama Karate reprezentowali: Alicja Kozlowska, Paweł Wasiak, Piotr Ciechomski i Sebastian Mrowicki. Z zawodnikami przebywał instruktor Sensei Włodzimierz Rygiert 3 dań. Pojedynki eliminacyjne i półfinałowe rozgrywane były na dwóch matach. Juniorki i juniorzy walczyli w dwóch przedziałach wiekowych (14-16 lat i 16-18 lat).
Paweł Wasiak w kategorii juniorów poniżej 55 kg został mistrzem w swojej kategorii wygrywając wszystkie swoje walki przed czasem. W kategorii juniorek młodszych powyżej 55 kg Alicja Kozłowska wywalczyła 3 miejsce, natomiast Piotr Ciechomski zdobył srebrny medal w kategorii juniorów młodszych do 60 kg. Najmłodszy z naszych zawodników Sebastian Mrowicki po wyrównanej walce uległ zawodnikowi z Łasku.
Z satysfakcją można stwierdzić, że poziom zawodników Turkowskiego Klubu Oyama Karate był wysoki.