Gmina Kłodawa

Polish English French German Russian Ukrainian
Błąd
  • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
  • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.

Gospodarka - Rolnictwo

Mianowanie nowo wybranych sołtysów

Email Drukuj PDF

DSC 041321 lutego 2019 r. w sali sesyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Kłodawie odbyło się uroczyste mianowanie nowo wybranych sołtysów na kadencję 2018 – 2023.

Fotorelacja:

Poprawiony: piątek, 22 lutego 2019 13:08 Więcej…

SPOTKANIE INFORMACYJNE DLA ROLNIKÓW

Email Drukuj PDF

Kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Kole informuje że w dniu 5 marca 2019 r. o godz. 10.00 w sali nr 102 budynku Starostwa Powiatowego w Kole, odbędzie się spotkanie informacyjne dla rolników oraz podmiotów zewnętrznych.

Zakres tematyczny spotkania będzie obejmować:

  • Zasady przyznawania płatności obszarowych w kampanii 2019 r. w tym delimitacja ( Zmiany !!) obszarów ONW
  • Możliwość składania od dnia 15 lutego 2019r. do dnia 14 marca 2019r. oświadczeń potwierdzających brak zmian we wniosku w stosunku do roku 2018
  • Rozliczanie dotacji przez KGW
  • Obsługa programu IRZ plus

 

KIEROWNIK BIURA POWIATOWEGO ARiMR W KOLE
GRZEGORZ GALIŃSKI

Poprawiony: czwartek, 21 lutego 2019 07:43

Spotkanie informacyjne dla rolników i mieszkańców wsi

Email Drukuj PDF

PLAKAT WSPÓLNIE DLA WIELKOPOLSKIEJ WSI

INFORMACJA DOT. PRZENIESIENIA SIEDZIBY BIURA POWIATOWEGO ARIMR W KOLE

Email Drukuj PDF

Uprzejmie informujemy, iż z dniem 20 grudnia 2018 r. nastąpi przeniesienie siedziby Biura Powiatowego ARiMR w Kole z ul. Kolejowej 13 na ul. B. Prusa 8 (nad PKO BP). 
W związku z powyższym w dniach 20 do 31 grudnia mogą występować utrudnienia w otrzymywaniu dokumentów ze względu na przeinstalowywanie systemu informatycznego do nowej lokalizacji. Ponadto informujemy, że Biuro Powiatowe ARiMR w dniu 24 grudnia będzie nieczynne.

INFORMACJA WS. SUSZY

Email Drukuj PDF

Burmistrz Kłodawy informuje, że Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oferuje pomoc rolnikom, których gospodarstwa ucierpiały wskutek tegorocznej suszy.

O wsparcie finansowe mogą ubiegać się rolnicy, w których gospodarstwach susza spowodowała straty w uprawach w wysokości co najmniej 30 proc. i mniej niż 70 proc. Wnioski o pomoc rolnicy mogą składać w biurach powiatowych ARiMR, właściwego ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę producenta rolnego od 26 września do 31 października 2018 r. Stawka pomocy wynosi 500 zł do 1 ha, jeśli rolnik miał ubezpieczoną przynajmniej połowę powierzchni upraw (z wyłączeniem łąk i pastwisk). Gospodarz, który nie miał takiej polisy, otrzyma 50 proc. tej kwoty.

Pomoc jest skierowana do producenta rolnego:
-któremu został nadany numer identyfikacyjny w trybie przepisów o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności,
-w którego gospodarstwie rolnym szkody w uprawach rolnych spowodowane wystąpieniem w 2018 r. suszy, powstałe na powierzchni uprawy, objęły co najmniej 30 % danej uprawy,
-będącego mikroprzedsiębiorstwem, małym albo średnim przedsiębiorstwem w rozumieniu załącznika nr 1 do rozporządzenia nr 702/2014.

Pomoc będzie udzielana:
-poza formułą pomocy de minimis (pomoc publiczna), – w przypadku gdy szkody spowodowane tegoroczną suszą, oszacowane przez komisję powołaną przez wojewodę właściwego ze względu na miejsce wystąpienia szkód będą wynosić powyżej 30% średniej rocznej produkcji rolnej w gospodarstwie rolnym lub średniej rocznej produkcji roślinnej w gospodarstwie rolnym, albo 
-w ramach formuły pomocy de minimis, – w przypadku gdy powyższe szkody będą wynosić nie więcej niż 30% średniej rocznej produkcji rolnej lub średniej rocznej produkcji roślinnej.

Wysokość pomocy ustala się jako iloczyn deklarowanej przez producenta rolnego we wniosku powierzchni uprawy, w której powstały szkody oraz stawki pomocy.
Do wniosku należy dołączyć, w przypadku:
a) pomocy de minimis, udzielanej zgodnie z rozporządzeniem Komisji (UE) nr 1408/2013:
-kopię protokołu oszacowania szkód, zawierającego informacje o powierzchni upraw, w których powstały szkody,
-zaświadczenia dotyczące otrzymanej pomocy de minimis (równoważne ze złożeniem zaświadczenia jest wypełnienie oświadczenia dotyczącego otrzymanej pomocy de minimis).
b) pomocy udzielanej zgodnie z rozporządzeniem Komisji (UE) nr 702/2014 - pomoc publiczna:
-kopię protokołu oszacowania szkód, zawierającego informacje o powierzchni upraw, w których powstały szkody, z adnotacją wojewody potwierdzającą wystąpienie szkód.

Burmistrz Kłodawy

 

Strona 7 z 23

Gospodarka Rolnictwo

Galeria zdjęć

Mapy i szlaki


 

Pokaż Kłodawa-zintegrowe-punkty na większej mapie

 

Zobacz więcej

 

Dołącz do nas

Facebook Twitter myspace flickr youtube

 

Przewodniki