Gmina Kłodawa

Polish English French German Russian Ukrainian

Półkolonie „Ferie zimowe 2014”

Email Drukuj PDF

023- DSC1090Burmistrz Kłodawy, we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Kłodawie, Gimnazjum nr 1 w Kłodawie i Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kłodawie zorganizował dla dzieci z Gminy Kłodawa półkolonie pod nazwą "Ferie Zimowe 2014" w dniach od 3 do 14 lutego 2014 r.

Zajęcia odbywały się w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłodawie oraz w Gimnazjum nr 1 w Kłodawie w godzinach 9:00- 13:00, w dni powszednie. Kierownikiem półkolonii była pani Beata Kołuda. Kadra prowadząca zajęcia to: Malwina Zawada, Zofia Maziarz, Marta Zawada, Marlena Cieniecka, Magdalena Adamkiewicz, Elżbieta Sędziak, Michał Rybiński, Krystian Kubiak oraz Dawid Chęciński. Nad zdrowiem uczestników czuwała pani Urszula Ziółkowska. W organizację ferii zaangażowana była również Magdalena Żurawik. W trakcie zajęć zapewniono dzieciom jeden posiłek w formie drugiego śniadania z napojem lub herbatą.
W trakcie ferii zorganizowano zajęcia: sportowo- rekreacyjne, plastyczne , muzyczne,
biblioteczno-teatralne oraz spotkania z ciekawymi osobami, na przykład ze strażnikami Straży Miejskiej i druhami Ochotniczej Straży Pożarnej.
7 lutego 2014 roku zorganizowano uroczyste obchody Dnia Pizzy i kuchni włoskiej połączone ze wspólnym wyjściem do Pizzerii „Impresso". W ramach tego działania dzieci i młodzież przygotowały informacje o kuchni włoskiej i o państwie Włochy, a informacje te były prezentowane podczas zajęć praktycznych w pizzerii. Dzieci z dorosłymi w małych grupach komponowały własną pizzę. 13 lutego zorganizowano grupowy wyjazd do Kutna na basen oraz poczęstunek w restauracji McDonald's.
14 lutego, podczas uroczystego zakończenia Ferii Zimowych zorganizowano zabawę Walentynkową oraz różne gry i zabawy, w tym „Familiadę", w której wzięły udział dwie drużyny: „dorośli": Burmistrz Kłodawy Robert Olejniczak, Dyrektor Gimnazjum nr 1 w Kłodawie Beata Kołuda, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kłodawie Paweł Rosiak oraz wychowawczynie kontra drużyna „dzieci i młodzieży z półkolonii". Obie drużyny odpowiadały na różne pytania a wygrała drużyna „dzieci i młodzież z półkolonii". Wszyscy uczestnicy, w ramach pożegnania, otrzymali dyplomy, artykuły spożywcze przekazane przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Kłodawie oraz drobne upominki. Każdy z uczestników zabrał także swoje prace plastyczne, wykonane podczas zajęć: maski karnawałowe, ramki i serca walentynkowe, rysunki itp.
Ferie Zimowe organizowane były w ramach programu profilaktyki przeciwalkoholowej pod hasłem "Być razem - odnaleźć siebie". Grupa uczestników liczyła 45 dzieci i młodzieży w wieku 6- 15 lat. Udział był bezpłatny a dzieciom i młodzieży z terenów wiejskich zapewniono bezpłatny dowóz.
Fotorelacje z przebiegu oraz zakończenia półkolonii znajdują się na stronie internetowej Gminnego Ośrodka Kultury w Kłodawie: www.gok.klodawa.eu w zakładce galeria.
Burmistrz Kłodawy Robert Olejniczak serdecznie dziękuje wszystkim instytucjom, kadrze, dzieciom i młodzieży oraz ich rodzicom za czynny udział w realizacji Ferii Zimowych 2014.

Foto relacja:

Życie w Kłodawie Edukacja i Nauka Półkolonie „Ferie zimowe 2014”

Galeria zdjęć

Mapy i szlaki


 

Pokaż Kłodawa-zintegrowe-punkty na większej mapie

 

Zobacz więcej

 

Dołącz do nas

Facebook Twitter myspace flickr youtube

 

Przewodniki