Gmina Kłodawa

Polish English French German Russian Ukrainian

X edycja Gminnego konkursu czytania

Email Drukuj PDF

25-SAM 106529 kwietnia 2014 r. w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Białych Górników w Kłodawie zorganizowano dziesiątą - jubileuszową edycję Gminnego Konkursu Czytania dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej.


Uroczystego otwarcia konkursu dokonała dyrektor Jolanta Szadkowska a obecny na uroczystości burmistrz Kłodawy Robert Olejniczak przeczytał fragment książki „Król Lew". Imprezę uświetniły piosenki o książkach w wykonaniu uczennic z klasy III a.
Siedemnastu uczestników z pięciu szkół zmierzyło się z zadaniami, które polegały na głośnym czytaniu przygotowanego tekstu, czytaniu bez przygotowania fragmentów prozy i rozwiązaniu testu czytania ze zrozumieniem.
Uczniów oceniała komisja w składzie: Zdzisława Kaczmarek, emerytowany nauczyciel SP Nr2 w Kłodawie, Barbara Maćkowiak – dyrektor Biblioteki Publicznej w Kłodawie i Barbara Bilska – dyrektor Przedszkola Nr 1. Jury oceniało poprawność wymowy, technikę czytania oraz stopień zrozumienia tekstu.
Uczestnicy prezentowali wysoki poziom, o wyłonieniu laureatów konkursu zadecydował etap czytania ze zrozumieniem.
Laureatami konkursu zostali :
Klasa I
Mateusz Górczyński ( SP Nr 2 w Kłodawie), Amelia Dobosz (SPSK w Wólce Czepowej), Julia Michalak (SP w Bierzwiennej Długiej)
Klasa II
Natalia Redziak (SP w Bierzwiennej Długiej), Weronika Frydrych ( SP w Lubońku), Aleksandra Stasiak (SP w Korzeczniku)
Klasa III
Kacper Pawłowski (SP Nr 2 w Kłodawie), Jakub Motyka ( SP 2 w Kłodawie), Julia Buszka ( SP w Korzeczniku)
Władze miasta reprezentowali: burmistrz Kłodawy Robert Olejniczak, kierownik referatu Dawida Pudło, przewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Cichocki i radni: Annę Michalak i Ewę Kaftan. Uczestnicy otrzymali dyplomy, nagrody książkowe i upominki ufundowane przez władze miasta i Radę Rodziców.
Konkurs na stałe wpisał się w kalendarium roku szkolnego i cieszy się zainteresowaniem zarówno nauczycieli jak i uczniów. Jest pierwszym i jedynym sprawdzianem umiejętności czytania najmłodszych uczniów szkoły podstawowej. Organizatorkami zmagań czytelniczych są corocznie Ewa Drapińska i Dorota Sylwestrzak.

Foto relacja:

Życie w Kłodawie Edukacja i Nauka X edycja Gminnego konkursu czytania

Galeria zdjęć

Mapy i szlaki


 

Pokaż Kłodawa-zintegrowe-punkty na większej mapie

 

Zobacz więcej

 

Dołącz do nas

Facebook Twitter myspace flickr youtube

 

Przewodniki