Gmina Kłodawa

Polish English French German Russian Ukrainian

Witamy w serwisie Gminy Kłodawa

Z głębokim żalem żegnamy 

Z głębokim żalem żegnamy
Ś. P. Wiesławę Olczyk
Sołtys Sołectwa Pomarzany
Nabożeństwo żałobne odbędzie się 23 lutego o godz. 14.00
w kościele na cmentarzu parafialnym w Kłodawie
Pani Wiesia Olczyk

Pętla indukcyjna w naszym urzędzie dla osób niedosłyszących

W Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta i Gminy w Kłodawie została zainstalowana pętla indukcyjna, która ma za zadanie pomóc osobom z dysfunkcją słuchu podczas załatwiania spraw urzędowych.  Zdjęcie przedstawia urządzenie pętli indukcyjnej, dzięki temu osoba niedosłysząca będzie mogła samodzielnie załatwić sprawę Pętla indukcyjna to urządzenie, które przesyła dźwięk bezpośrednio do aparatu słuchowego osoby słabosłyszącej. Może służyć zarówno jednej, konkretnej osobie z dysfunkcją słuchu, jak i grupie ludzi z tą niepełnosprawnością.  Użytkownik aparatu słuchowego  wyposażonego w odbiornik pętli indukcyjnej słyszy czysty dźwięk bezpośrednio z mikrofonu prelegenta. Pozwala to wyeliminować problemy związane z niekorzystną akustyką pomieszczenia.  Aby skorzystać z pętli indukcyjnej należy przełączyć aparat słuchowy na tryb indukcyjny (z trybu M na T). System jest bezobsługowy, nie są wymagane żadne dodatkowe urządzenia, gdyż cewka odbiorcza jest wbudowana w aparat słuchowy.  Aparaty słuchowe pracują zwykle w dwóch trybach:  „M” – „mikrofon”– wykorzystujący wbudowany mikrofon, umożliwiający odbiór dźwięków z otoczenia  „T” – „telefon” – pozwalający na odsłuchiwanie dźwięku ze słuchawki telefonicznej przy wyłączonym mikrofonie oraz co dla nas ważne – umożliwiający korzystanie ze wspomnianej cewki indukcyjnej. Wyboru dokonujemy za pomocą przełącznika, który ustawiamy w jednej z dwóch pozycji „M” lub „T”.  W naszym urzędzie znajduje się przenośne urządzenie pętli indukcyjnej, dzięki temu osoba niedosłysząca będzie mogła samodzielnie załatwić sprawę w każdym referacie, w którym będzie potrzeba porozmawiania albo załatwienia spraw urzędowych.

W Punkcie Informacyjnym Urzędu Miasta i Gminy w Kłodawie znajduje się pętla indukcyjna, która ma za zadanie pomóc osobom z dysfunkcją słuchu podczas załatwiania spraw urzędowych.

Więcej…

Podatkowy Polski Ład: gdzie znajdziesz informacje i odpowiedzi na swoje pytania

W związku ze zmianami podatkowymi wprowadzonymi w ramach Polskiego Ładu, aby ułatwić podatnikom dotarcie do niezbędnych informacji, publikujemy link przekierowującej do informacji dotyczące form wsparcia oferowanych przez Krajową Administrację Skarbową.

Na stronie tej zawarte są szczegółowe informacje dotyczące form wsparcia oferowanych przez Krajową Administrację Skarbową.

Artykuł ten jest na bieżąco aktualizowany i uzupełniany o nowe informacje.

Krajowa Administracja Skarbowa przygotowała szereg różnych możliwości uzyskania informacji i wsparcia podatników w kwestii nowych zasad rozliczeń z fiskusem, m.in.:

·         Infolinie (ogólnopolskie oraz lokalne – prowadzone przez poszczególne urzędy skarbowe)

·         Baza wiedzy na stronie podatki.gov.pl oraz na wiecejwportfelach.gov.pl

·         Baza najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi na nie

·         Livechaty dla księgowych dotyczące obliczania wynagrodzeń pracowników

·         Przewodniki

·         Webinaria

Obowiązki podmiotów w zakresie korzystania ze środowiska - bezpłatne warsztaty UMWW

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu

DEPARTAMENT  KORZYSTANIA I INFORMACJI O ŚRODOWISKU

zaprasza na warsztaty pn.:

OBOWIĄZKI PODMIOTÓW W ZAKRESIE
KORZYSTANIA ZE ŚRODOWISKA

które odbędą się w dniu 16 lutego 2022 r. od godz. 9.00 do godz. 15.00,

w formie on-line poprzez platformę zoom.

Warsztaty przeznaczone są dla lokalnych przedsiębiorców, jednostek organizacyjnych, pracowników działów ochrony środowiska przedsiębiorstw oraz wszystkich innych podmiotów korzystających ze środowiska.

W trakcie warsztatów zostaną omówione zagadnienia dotyczące opłat za korzystanie
ze środowiska, opłat produktowych oraz sprawozdawczości z zakresu gospodarowania odpadami.

Zgłoszenia udziału należy dokonać poprzez przesłanie adresów e-mail osób zainteresowanych udziałem w warsztatach, do dnia 11 lutego br., na adres e-mail:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Na wskazane adresy zostanie rozesłany link umożliwiający udział w spotkaniu.

Konkurs „Nasz pomysł na ochronę środowiska” VII edycja

Departament Korzystania i Informacji o Środowisku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu zaprasza do udziału w Konkursie „Nasz pomysł na ochronę środowiska” VII edycja – Wpływ zanieczyszczeń na środowisko i nasze zdrowie

Więcej…

Strona 2 z 255

Strona główna

Galeria zdjęć

Mapy i szlaki


 

Pokaż Kłodawa-zintegrowe-punkty na większej mapie

 

Zobacz więcej

 

Dołącz do nas

Facebook Twitter myspace flickr youtube

 

Przewodniki