Gmina Kłodawa

Polish English French German Russian Ukrainian

Turystyka - Informacje

Email Drukuj PDF
Osiem gminy wraz z Kopalnią Soli „Kłodawa” S.A. tworzących Centralny Łuk Turystyczny przygotowało - Study Tour – czy objazd trasy turystycznej i atrakcji gmin Łęczyca, Kłodawa, Uniejów, Tum, Świnice Warckie, Besiekiery, Chełmno, Krośniewice i Grabów.
Stroną organizacyjną zajmowała się Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego oraz Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemi Łęczyckiej”.
Efekty starań 8 miast i gmin z województwa wielkopolskiego i łódzkiego w zakresie rozwoju turystyki przyjechała ocenić grupa 50 przewodników i właścicieli biur podróży z całej Polski. Podczas dwudniowego pobytu na szlakach Centralnego Łuku Turystycznego mogli poznać atrakcje regionu oraz zorientować się w jakości bazy gastronomicznej i noclegowej.
Celem 50 przewodników i właścicieli biur podróży z Łodzi i okolic, Opola, Lidzbarka Warmińskiego, Bielska- Białej, Krakowa, Gliwic, Poznania, Elbląga, Wągrowca i innych było poznanie walorów tras krajoznawczych, możliwości organizacyjnych oraz zaplecza gastronomicznego i noclegowego na obszarze Gminy Centralnego Łuku Turystycznego.
Pomysł wyjazdu spotkał się z dużym zainteresowaniem i nie wszyscy z racji ograniczonej liczby miejsc mogli w nim wziąć udział. Zdecydowana większość uczestników była pod dużym wrażeniem podziemnej trasy turtystycznej w Kłodawie, kolegiaty w Tumie, propozycji Łęczycy oraz kąpieli w uniejowskich wodach termalnych. Podobało się połączenie wielu atrakcji krajobrazowych i innych na stosunkowo niewielkim terenie.
Była to dwudniowa impreza turystyczna, która odbyła się w dniach 3 i 4 kwietnia 2009 r.
Poprawiony: czwartek, 30 kwietnia 2009 15:40
Email Drukuj PDF

Centralny ŁUK Turystyczny to wspólna inicjatywa: Miasta Łęczyca, Miasta Uniejów, Miasta Kłodawa, Miasta Dąbie, Miasta Krośniewice, Gminy Grabów, Gminy Świnice Warckie, Góry Świętej Małgorzaty oraz Kopalni Soli w Kłodawie, promujące atrakcje turystyczne znajdujące się na ich terenie.

Celem współpracy jest stworzenie i promocja, oferującego wiele różnorodnych atrakcji, wspólnego produktu turystycznego. Kompleksowość proponowanej oferty zwiększa jego atrakcyjność.

Na terenie o promieniu 30 kilometrów można być gościem diabła Boruty - pana na łęczyckim zamku, odwiedzić miejsce urodzenia i chrztu św. Faustyny Kowalskiej w Głogowcu i Świnicach Warckich, podążać śladami Błogosławionego Bogumiła w Uniejowie oraz zobaczyć miejsce w którym mieszkała św. Urszula Ledóchowska.
W ramach szlaku zamkowego można obejrzeć zamki w Łęczycy, Uniejowie, Besiekierach.

Dla turystów szukających miejsc uzdrowiskowych polecamy wizytę na uniejowskich termach oraz wizytę w Kopalni Soli w Kłodawie.

Dla wszystkich zainteresowanych zabytkami techniki proponujemy przejażdżkę Krośniewicką Kolejką Wąskotorową oraz wizytę w podziemiach kłodawskiej kopalni.
Centralny ŁUK Turystyczny to również piękna przyroda w Dąbiu. Turyści zainteresowani najnowszą historią naszego państwa mogą odwiedzić krośniewicką Andersówkę, mauzoleum w Chełmie oraz wiele miejsc upamiętniających ofiarność i bohaterstwo naszych rodaków.

Cała oferta uzupełniona jest o sieć noclegową i gastronomiczną, która pozwala turystom o różnej zasobności portfela znaleźć coś ciekawego dla siebie. Centralny ŁUK Turystyczny to ciekawa oferta, zarówno dla turysty polskiego jaki i gości zagranicznych.

Administratorem produktu turystycznego jest Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Łęczyckiej.

Wkrótce kolejne informacje na ten temat.

Na styku kultur
Na styku kultur
Na styku kultur
Na styku kultur
Poprawiony: poniedziałek, 16 marca 2009 09:29
Email Drukuj PDF
W dniach od 16 do 19 października 2008 roku odbył się IX Ogólnopolski Zlot Przedstawicieli Kół i Oddziałów PTTK działających w miejscu zamieszkania i zakładzie pracy "Ziemia Łęczycka 2008". Jeden z czterech dni zlotu został poświęcony Kłodawie. W czasie jednodniowego pobytu w naszym mieście , prawie 100 przewodników wycieczek z całego kraju zwiedziło podziemną trasę turystyczną Kopalni Soli „Kłodawa”, kościół parafialny i kościół cmentarny. W podziemnej komorze solnej prelekcję na temat parków narodowych wygłosił Jerzy Kapuściński, honorowy członek PTTK z Kielc. W Gminnym Ośrodku Kultury przewodnicy obejrzeli występ zespołu „Gama”, a na zakończenie odbył się wspólny obiad w „Domu Górnika”. Głównym organizatorem tegorocznego zjazdu był Ośrodek PTTK w Łęczycy. Impreza jest nagrodą za działalność społeczną członków PTTK i odbywa się z inicjatywy zarządu głównego PTTK w Warszawie corocznie w innym miejscu w Polsce. Większość przewodników była mile zaskoczona ilością ciekawych miejsc w naszej okolicy.

Poprawiony: środa, 10 grudnia 2008 16:03
Email Drukuj PDF
Poprawiony: piątek, 08 sierpnia 2008 11:09
Email Drukuj PDF
We wtorek 3 czerwca 2008 roku odbyło się w Kłodawie wyjazdowe posiedzenie Wojewódzkiej Rady Ochrony Przyrody działającej przy Wojewodzie Wielkopolskim. Okazją do tego wydarzenia było utworzenie stanowiska dokumentacyjnego (geologicznego) soli różowej w podziemiach Kopalni Soli „Kłodawa” i wpisanie go na listę Wojewody Wielkopolskiego.
Ze stolicy Wielkopolski przybyło do nas 19 członków rady wraz z jej przewodniczącym Panem Henrykiem Piskonowiczem. Obecny był również Wojewódzki Konserwator Przyrody Pan Jerzy Ptaszyk oraz Geolog Wojewódzki Pan Eugeniusz Pluczyński.
Goście zwiedzili podziemną trasę turystyczną , obejrzeli stanowisko soli różowej i zatrzymali się w Domu Górnika na krótkie podsumowanie wizyty, w którym uczestniczyli również przedstawiciele Kopalni Soli „Kłodawa” oraz Rady Miejskiej w Kłodawie.
W podziemnej komorze solnej odbyła się konferencja prasowa. Dziennikarze z telewizji poznańskiej TVP 3 przygotowali materiał, który został wyemitowany we wtorkowym Teleskopie.

Foto:





















Poprawiony: piątek, 20 czerwca 2008 13:06

Strona 7 z 9

Turystyka

Galeria zdjęć

Mapy i szlaki


 

Pokaż Kłodawa-zintegrowe-punkty na większej mapie

 

Zobacz więcej

 

Dołącz do nas

Facebook Twitter myspace flickr youtube

 

Przewodniki