Gmina Kłodawa

Polish English French German Russian Ukrainian
Email Drukuj PDF
Kilka słów na temat przebiegu drogi sportowej Grzegorza Lasoty
Siłowanie na ręce z angielskiego nazywane armwrestlingiem jest typowym sportem walki, niezwykle widowiskowym i dynamicznym. Walki trwają od ułamków sekund po kilka minut. Liczy się nie tylko siła, lecz również refleks, szybkośc i technika.
Od roku 1951 sport ten jest uprawiany w ponad 70 krajach na wszystkich kontynentach. W Polsce pierwsze oficjalne zawody zorganizowane przez Federację Armwrestling Polska w skrócie FAP odbyły się 8 lat temu. Obecnie na terenie kraju jest zarejestrowanych ponad 30 klubów sportowych zrzeszających około 400 zawodników z licencjami zawodniczymi.
- Moja przygoda z armwrestlingiem zaczęła się trzy lata temu w klubie sportowym UKS Stalowe Ramiona Krośniewice – mówi Grzegorz Lasota, zacząłem ćwiczyć pod okiem trenera a zarazem prezesa klubu Janusza Kopcia. Choć nie byłem członkiem klubu pan Janusz bardzo chętnie dzielił się ze mną wskazówkami na temat treningów i technik walki. Zacząłem startować na różnych turniejach amatorskich. Zdobyłem w tym czasie między innymi 3 miejsce w zawodach o Puchar Burmistrza Krośniewic i vice-mistrzostwo gm. Dąbie. Po takiej zachęcie postanowiłem wystapić w poważniejszych zawodach. 6 listopada 2005 roku wystartowałem w organizowanych przez FAP Mistrzostwach Polski Amatorów - ‘’DEBIUTY 2005’’ . Na turniej zjechało się około 90 zawodników z całej Polski. W mojej kategorii wagowej (78kg) zmagało się 24 siłaczy.
Na tych zawodach Grzegorz Lasota zdobył srebrny medal czyli tytuł Vice-Mistrza Polski Amatorów co było dużym sukcesem. Minęły trzy tygodnie i kolejne vice-mistrzostwo tym razem powiatu konińskiego. Po tych zawodach pojawiły się propozycje reprezentowania klubu OSP BOLO Stare Miasto.
- Zmotywowany tymi sukcesami wstąpiłem do klubu i zacząłem startować na turniejach profesjonalnych. Niestety początki na arenie polskiego arwrestlingu nie były łatwe – wspomina Grzegorz , poziom okazał się bardzo wysoki jak dla początkującego zawodnika, ale nie zniechęcałem się. Porażki motywowały mnie do coraz cięższych treningów, co z czasem zaczęło dawać efekty.
Tytuły wywalczone w 2006 roku :
- I miejsce w zawodach o Puchar Burmistrza Miasta Dąbie
- I miejsce w zawodach o Puchar Wójta Gminy Olszówka
- Vice-mistrzostwo Tomaszowa Mazowieckiego
- III miejsce na Mistrzostwach Wielkopolski
Pod koniec 2006 roku w Bydgoszczy powstał nowy klub sportowy pod nazwą ZŁOTY NIEDŹWIEDŹ BYDGOSZCZ. Do klubu przystąpili bardzo utytułowani zawodnicy. Prezesem został Andrzej Skóra a zastępcą Maciej Stelmaszyk, który zaproponował Grzegorzowi zmianę barw klubowych.
- Była to dla mnie szansa dołączenia do najlepszych, wiec zgodziłem się. Nowe sposoby treningów i technik walki, które przekazali mi zawodnicy ze Złotego Niedźwiedzia bardzo podniosły mój poziom techniki armwrestlingu.
Na wyniki nie trzeba było długo czekać. Rok 2007 zaczął się udziałem w Lidze Zawodowej, potem brąz na prawą i srebro na lewą w Mistrzostwach Warszawy, a na koniec roku brąz na Pucharze Polski. Od tego roku Grzegorz Lasota ma również uprawnienia sędziowskie kategorii C, które pozwalają na prowadzenie zawodów.
- Obecnie jestem jednym z czołowych zawodników klubu Złoty Niedźwiedź Bydgoszcz. Po raz kolejny zostałem wytypowany przez FAP do udziału w Lidze Zawodowej, gdzie zmagam się z najlepszymi w kraju o udział w Pucharze Świata Zawodowców. Jestem również w fazie przygotowań do zbliżających się wielkimi krokami Mistrzostw Polski 2008, które odbędą się w Kielcach. Ciężko trenuję i liczę, że ten rok będzie dla mnie owocny w sukcesy!
Tego właśnie życzymy Grzegorzowi .
Turystyka Siłacze są wśród nas

Galeria zdjęć

Mapy i szlaki


 

Pokaż Kłodawa-zintegrowe-punkty na większej mapie

 

Zobacz więcej

 

Dołącz do nas

Facebook Twitter myspace flickr youtube

 

Przewodniki