Gmina Kłodawa

Polish English French German Russian Ukrainian

Aktualności

Ćwiczenia RENEGADE

Email Drukuj PDF

Informujemy, że do 21 maja 2021 r. trwa ćwiczenie RENEGADE z wykorzystaniem systemów alarmowania ludności związane z zagrożeniem z powietrza. Nadany może być trzyminutowy modulowany sygnał alarmowy (syrena).

Samorząd Województwa Wielkopolskiego zaprasza do udziału w Konkursie „Przemysł a ochrona środowiska – rozwój województwa wielkopolskiego w oparciu o gospodarkę wodorową”.

Email Drukuj PDF

Celem konkursu jest wytypowanie pięcioosobowej grupy uczniów wraz z dwoma opiekunami z terenu województwa wielkopolskiego do udziału w obradach i sympozjach na temat ochrony środowiska na terenie Dolnej Saksonii w Niemczech, organizowanych z okazji 75 Rocznicy istnienia Kraju Związkowego Dolnej Saksonii w terminie od 31 października do 4 listopada 2021 r. W powyższej uroczystości planowany jest udział przedstawicieli regionów partnerskich Dolnej Saksonii z różnych stron świata, w tym również, Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadpodstawowych (rocznik 2004 i 2005), którzy interesują się ochroną środowiska oraz znają język angielski (minimalna ocena roczna z przedmiotu język angielski: 5).

Link z informacjami o konkursie:

https://www.umww.pl/przemysl-a-ochrona-srodowiska-rozwoj-wojewodztwa-wielkopolskiego-w-oparciu-o-gospodarke-wodorowa

Dziś podpisane zostały umowy na przebudowę dróg w miejscowościach Bierzwienna Długa Kolonia i Łążek

Email Drukuj PDF

Przebudowa drogi w miejscowości Bierzwienna Długa Kolonia – Kłodawa obejmuje swoim zakresem odcinek o długości 842 mb i szerokości 4,5 m, w ramach którego przewidziano m.in. wykonanie stabilizacji gruntobetonem – jezdnia i zjazdy, odmulenie rowów, wykonanie studni chłonnych, remonty istniejących przepustów wraz z wykonaniem nowych pod zjazdami, wykonanie poboczy kamiennych oraz ułożenie warstwy z betonu asfaltowego, oznakowanie pionowe i poziome.

Na to zadanie Gmina Kłodawa uzyskała dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 500.000 zł.

Najkorzystniejszą ofertę złożyło PRDM S.A. z zaoferowaną kwotą 694.791,08 zł udzielając jednocześnie 60 – miesięcznej gwarancji na wykonane prace.
Nadzór inwestorski pełnił będzie Pan Hieronim Maciejewski – autor projektu. Termin wykonania został określony na 90 dni od dnia podpisania umowy, tj. do 12 sierpnia 2021 roku.

Przebudowa drogi w miejscowości Bierzwienna Długa Kolonia – Kłodaw

 

Przebudowa drogi w miejscowości Łążek obejmuje swoim zakresem odcinek o długości 867 mb i szerokości 4,5 m, w ramach którego przewidziano m.in. stabilizację gruntobetonem – jezdnia i zjazdy, wykonanie warstwy podbudowy z mieszanki kamiennej, ułożenie nawierzchni z betonu asfaltowego, wykonanie poboczy kamiennych, roboty wykończeniowe i oznakowanie pionowe.
Na to zadanie Gmina Kłodawa uzyskała dofinansowanie 132.750 zł z Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w ramach środków na budowę, przebudowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych.
Najkorzystniejszą ofertę złożyło PRDM S.A. z zaoferowaną kwotą 492.133,08 zł, udzielając jednocześnie 60 – miesięcznej gwarancji na wykonane prace.
Nadzór inwestorski pełnił będzie Pan Hieronim Maciejewski – autor projektu,. Termin wykonania został określony na 60 dni od dnia podpisania umowy, tj. do 13 lipca 2021 roku.

186291811 4196212967131246 3101080328005660732 n


Wykonawcę reprezentował Paweł Andrzejczak – prezes zarządu Przedsiębiorstwa Robót Drogowo – Mostowych S.A. z siedzibą w Kole, a Gminę Kłodawa Katarzyna Hamiga – Zastępca Burmistrza Kłodawy, Grzegorz Dzięgielewski – Skarbnik Gminy oraz Krzysztof Krusiński Przewodniczący Rady Miejskiej w Kłodawie.

podpisanie umowy

Poprawiony: piątek, 14 maja 2021 14:58

Solna Dolina ogłasza dotyczące nabór wniosków

Email Drukuj PDF

solna dolina logo

Szanowni Państwo, 
informujemy o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność przez  Stowarzyszenie „Solna Dolina” Lokalna Grupa Działania na:

Wnioski składać można w terminie: 04.05.2021 – 17.05.2021.

Informacje na temat naboru i warunków udzielenia wsparcia oraz doradztwo indywidualne w ramach przygotowania wniosku o przyznanie pomocy świadczone jest w biurze LGD ul. Kościelna 5, pokój nr 15, 62-650 Kłodawa, oraz na stronie: https://solnadolina.eu/

Informacji telefonicznych udzielają:
Beata Mruk, tel.: 603 994 142
Magdalena Fabiniak, tel.: 603 994 142

Poprawiony: piątek, 16 kwietnia 2021 12:37

Załatwiaj swoje sprawy przez e-Urząd Skarbowy, a wizytę w urzędzie umawiaj na podatki.gov.pl

Email Drukuj PDF

podatki us baner

  • Wiele spraw z urzędem skarbowym możesz załatwić on-line, m.in. przez serwis e-Urząd Skarbowy.
  • Jeśli musisz przyjść do urzędu skarbowego, umów wcześniej wizytę.
  • Obie usługi dostępne są na podatki.gov.pl. Dbajmy o swoje bezpieczeństwo.
Więcej…

Strona 8 z 184

Życie w Kłodawie Aktualności

Galeria zdjęć

Mapy i szlaki


 

Pokaż Kłodawa-zintegrowe-punkty na większej mapie

 

Zobacz więcej

 

Dołącz do nas

Facebook Twitter myspace flickr youtube

 

Przewodniki