Gmina Kłodawa

Polish English French German Russian Ukrainian

Aktualności

Pętla indukcyjna w naszym urzędzie dla osób niedosłyszących

Email Drukuj PDF

W Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta i Gminy w Kłodawie została zainstalowana pętla indukcyjna, która ma za zadanie pomóc osobom z dysfunkcją słuchu podczas załatwiania spraw urzędowych.  Zdjęcie przedstawia urządzenie pętli indukcyjnej, dzięki temu osoba niedosłysząca będzie mogła samodzielnie załatwić sprawę Pętla indukcyjna to urządzenie, które przesyła dźwięk bezpośrednio do aparatu słuchowego osoby słabosłyszącej. Może służyć zarówno jednej, konkretnej osobie z dysfunkcją słuchu, jak i grupie ludzi z tą niepełnosprawnością.  Użytkownik aparatu słuchowego  wyposażonego w odbiornik pętli indukcyjnej słyszy czysty dźwięk bezpośrednio z mikrofonu prelegenta. Pozwala to wyeliminować problemy związane z niekorzystną akustyką pomieszczenia.  Aby skorzystać z pętli indukcyjnej należy przełączyć aparat słuchowy na tryb indukcyjny (z trybu M na T). System jest bezobsługowy, nie są wymagane żadne dodatkowe urządzenia, gdyż cewka odbiorcza jest wbudowana w aparat słuchowy.  Aparaty słuchowe pracują zwykle w dwóch trybach:  „M” – „mikrofon”– wykorzystujący wbudowany mikrofon, umożliwiający odbiór dźwięków z otoczenia  „T” – „telefon” – pozwalający na odsłuchiwanie dźwięku ze słuchawki telefonicznej przy wyłączonym mikrofonie oraz co dla nas ważne – umożliwiający korzystanie ze wspomnianej cewki indukcyjnej. Wyboru dokonujemy za pomocą przełącznika, który ustawiamy w jednej z dwóch pozycji „M” lub „T”.  W naszym urzędzie znajduje się przenośne urządzenie pętli indukcyjnej, dzięki temu osoba niedosłysząca będzie mogła samodzielnie załatwić sprawę w każdym referacie, w którym będzie potrzeba porozmawiania albo załatwienia spraw urzędowych.

W Punkcie Informacyjnym Urzędu Miasta i Gminy w Kłodawie znajduje się pętla indukcyjna, która ma za zadanie pomóc osobom z dysfunkcją słuchu podczas załatwiania spraw urzędowych.

Poprawiony: środa, 02 lutego 2022 12:07 Więcej…

Podatkowy Polski Ład: gdzie znajdziesz informacje i odpowiedzi na swoje pytania

Email Drukuj PDF

W związku ze zmianami podatkowymi wprowadzonymi w ramach Polskiego Ładu, aby ułatwić podatnikom dotarcie do niezbędnych informacji, publikujemy link przekierowującej do informacji dotyczące form wsparcia oferowanych przez Krajową Administrację Skarbową.

Na stronie tej zawarte są szczegółowe informacje dotyczące form wsparcia oferowanych przez Krajową Administrację Skarbową.

Artykuł ten jest na bieżąco aktualizowany i uzupełniany o nowe informacje.

Krajowa Administracja Skarbowa przygotowała szereg różnych możliwości uzyskania informacji i wsparcia podatników w kwestii nowych zasad rozliczeń z fiskusem, m.in.:

·         Infolinie (ogólnopolskie oraz lokalne – prowadzone przez poszczególne urzędy skarbowe)

·         Baza wiedzy na stronie podatki.gov.pl oraz na wiecejwportfelach.gov.pl

·         Baza najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi na nie

·         Livechaty dla księgowych dotyczące obliczania wynagrodzeń pracowników

·         Przewodniki

·         Webinaria

Konkurs „Nasz pomysł na ochronę środowiska” VII edycja

Email Drukuj PDF

Departament Korzystania i Informacji o Środowisku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu zaprasza do udziału w Konkursie „Nasz pomysł na ochronę środowiska” VII edycja – Wpływ zanieczyszczeń na środowisko i nasze zdrowie

Więcej…

Rozporządzenie uchylające w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków

Email Drukuj PDF

DU ptasia grypa

Poprawiony: środa, 19 stycznia 2022 13:34

Pamiętaj o obowiązku złożenia deklaracji źródeł ciepła i źródeł spalania paliw, który upływa 30 czerwca 2022 r.

Email Drukuj PDF

Ulotka CEEB 1

Jesteś właścicielem lub zarządcą budynku mieszkalnego lub niemieszkalnego, w których znajduje się źródło ciepła? Pamiętaj o obowiązku złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła i źródeł spalania paliw, który upływa 30 czerwca 2022 r.


ZOSTAŁO TYLKO 6 MIESIĘCY!


    • deklaracje dotyczące źródeł ciepła, uruchomionych od 1 lipca 2021 r. należy składać w ciągu 14 dni od dnia uruchomienia źródła ogrzewania
    • deklaracje dotyczące źródeł ciepła uruchomionych przed 1 lipca 2021 r. należy składać do 30 czerwca 2022 r.

Załączniki:
Pobierz (deklaracja-a-03.11.2021.pdf)deklaracja-a-03.11.2021.pdf[ ]428 Kb
Pobierz (deklaracja-b-03.11.2021.pdf)deklaracja-b-03.11.2021.pdf[ ]560 Kb
Pobierz (Ulotka CEEB.pdf)Ulotka CEEB.pdf[ ]1931 Kb
Poprawiony: wtorek, 04 stycznia 2022 15:31 Więcej…

Strona 2 z 184

Życie w Kłodawie Aktualności

Galeria zdjęć

Mapy i szlaki


 

Pokaż Kłodawa-zintegrowe-punkty na większej mapie

 

Zobacz więcej

 

Dołącz do nas

Facebook Twitter myspace flickr youtube

 

Przewodniki