Gmina Kłodawa

Polish English French German Russian Ukrainian

Apel w sprawie mrozów

Email Drukuj PDF

Szanowni Państwo!

W sezonie zimowym szczególną uwagę i zainteresowanie kierujemy do grupy osób zagrożonych, które z różnych sytuacji życiowych a mianowicie ze względu na wiek, choroby, niepełnosprawność, ubóstwo i uzależnienia – nie poradzą sobie ze skutkami mrozów.

 W związku ze zbliżającym się okresem zimowym zwracam się z prośbą do Państwa o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej tj. osoby bezdomne, chore, samotne, niepełnosprawne, w podeszłym wieku lub też znajdujące się pod wpływem alkoholu.

Bardzo proszę o rozpowszechnienie informacji o miejscach świadczących wsparcie osobom potrzebującym:

♦ W sytuacjach wymagających interwencji ze strony pracowników służb społecznych należy kontaktować się z Ośrodkiem Pomocy Społecznej  w Kłodawie, ul. Poznańska 1, Tel. (63) 273-00-95 lub (63) 273-06-72.    

Ośrodek czynny jest w godz. 7:30-15:30 od poniedziałku do piątku.

♦ Całodobowej, doraźnej pomocy w formie schronienia udziela Noclegownia  w Kole, ul. Sosnowa 1, Tel. (63) 272-10-22

♦ Osoby potrzebujące mogą również skorzystać z gorącego posiłku w Stołówce OPS w Kłodawie, ul. Poznańska 1. Placówka wydaje posiłki od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-13:00.

Mając na uwadze dobro naszej społeczności prosimy o wzmożoną współpracę wszystkich służb oraz mieszkańców z pracownikami OPS. Wspólne działania pozwolą z pewnością uniknąć niebezpiecznych sytuacji i zagrożeń dla mieszkańców gminy Kłodawa

Proszę o podjęcie wszelkich możliwych działań mających na celu zapobieganie zagrożeniom życia i zdrowia mieszkańców lokalnej społeczności.

Z poważaniem
Alina Kruszka
Dyrektor OPS w Kłodawie

 

Życie w Kłodawie Aktualności Apel w sprawie mrozów

Galeria zdjęć

Mapy i szlaki


 

Pokaż Kłodawa-zintegrowe-punkty na większej mapie

 

Zobacz więcej

 

Dołącz do nas

Facebook Twitter myspace flickr youtube

 

Przewodniki