Gmina Kłodawa

Polish English French German Russian Ukrainian

Edukacja i Nauka

Zakupiony sprzęt komputerowy z programu ZDALNA SZKOŁA został przekazany dyrektorom szkół.

Email Drukuj PDF

DSC 07492020 04 20 przekazanie pcZgodnie z Zarządzeniem Burmistrza Kłodawy Nr 28/2020 z dnia 20.04.2020 r. sprzęt komputerowy został rozdysponowany następująco:
- Szkoła Podstawowa nr 1 im. Świętego Jana Pawła II w Kłodawie otrzymała 9 laptopów i 5 tabletów;
- Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Białych Górników w Kłodawie otrzymała 12 laptopów i 9 tabletów;
- Szkoła Podstawowa im. Gen. Tadeusza Kutrzeby w Bierzwiennej Długiej otrzymała 5 laptopów i 3 tablety.
Te laptopy i tablety trafią do uczniów, którzy będą mogli korzystać ze zdalnej formy nauczania.

Poprawiony: wtorek, 21 kwietnia 2020 13:04

Projekt zdalna szkoła

Email Drukuj PDF

Szanowni Mieszkańcy
uprzejmie informujemy, że złożyliśmy wniosek o dofinansowanie zakupu laptopów i tabletów, by umożliwić uczniom szkół podstawowych zdalną naukę.
Dla naszej Gminy przyznane zostało wsparcie w wysokości max 70.000,00 zł i o taką pulę środków wystąpiliśmy. Ważne jest również to, że dofinansowanie wynosi 100%, tzn. udział w projekcie nie wymaga wkładu własnego Gminy.

Projekt realizowany jest przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa pn. „Powszechny dostęp do szybkiego internetu” Działanie 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach” zdalna Szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego.
https://cppc.gov.pl/zdalna-szkolaZdalna szkola

Poprawiony: poniedziałek, 06 kwietnia 2020 10:16

Projekt „Budowa centrum rekreacyjno - wypoczynkowego przy ul. Kościelnej 15 w Kłodawie” zakończony.

Email Drukuj PDF

DSC 0171
Projekt „Budowa centrum rekreacyjno - wypoczynkowego przy ul. Kościelnej 15 w Kłodawie” zakończony.
Został on zrealizowany w celu nieodpłatnego udostępniania mieszkańcom obszaru Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie "Solna Dolina" w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Budowa centrum rekreacyjno - wypoczynkowego przy ul. Kościelnej 15 w Kłodawie polegała na zagospodarowaniu terenu, który tworzy 4 strefy wypoczynkowo – rekreacyjne.
Zostały utworzone następujące strefy:
- strefa zabawy dla najmłodszych- obejmująca zakup i montaż urządzenia zabawowego wraz z wykonaniem nawierzchni bezpiecznej z piasku;
- strefa stożka linowego- obejmująca zakup i montaż stożka linowego (tzw. Linarium) wraz z wykonaniem nawierzchni bezpiecznej z piasku amortyzującej upadek, dedykowane dla grupy wiekowej od 6 - 15 lat;
- strefa terenu rekreacyjnego na miejscu płyty starego boiska do piłki nożnej
– strefa wypoczynku i relaksu- obejmująca wykonanie terenu wypoczynkowego, montaż 16 szt. ławek, 2 szt. koszy na śmieci, 2 szt. stojaków na rowery, wykonanie energooszczędnego oświetlenia parkowego terenu poprzez montaż 4 szt. lamp Led oraz wykonanie monitoringu.
Projekt został zrealizowany przez Stowarzyszenie "Kłodawska Jedynka"

Galeria zdjęć:

Poprawiony: poniedziałek, 02 marca 2020 14:38 Więcej…

Gminny Quiz Integracyjny “Nasz Mała, Wielka Ojczyzna”

Email Drukuj PDF

DSC 0474
Po raz pierwszy w naszej gminie odbył się Gminny Quiz Integracyjny “Nasz Mała, Wielka Ojczyzna”. Wydarzenie odbyło się z inicjatywy Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Kłodawie 20 lutego 2020 r. W quizie wzięło udział 17-cie 3-osobowych drużyn reprezentujących mieszkańców gminy, zakłady pracy, szkoły i stowarzyszenia. My również mieliśmy swoją drużynę. W jej składzie do rywalizacji stanęli - Piotr Michalak, Izabela Nowak i Agata Nowak. Pierwsze miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej nr 2 w Kłodawie. Rozgrywkom towarzyszyły ciekawe występy przygotowane przez dzieci i młodzież. Całe wydarzenie było bardzo profesjonalnie przygotowane. Wszyscy świetnie się bawili. Gratulujemy uczestnikom, organizatorom oraz zwycięzcom.

Fotorelacja:

Poprawiony: poniedziałek, 24 lutego 2020 08:01 Więcej…

Oferta szkoleń zawodowych

Email Drukuj PDF

ksk szkolenia 1

ksk szkolenia 2

Strona 4 z 47

Życie w Kłodawie Edukacja i Nauka

Galeria zdjęć

Mapy i szlaki


 

Pokaż Kłodawa-zintegrowe-punkty na większej mapie

 

Zobacz więcej

 

Dołącz do nas

Facebook Twitter myspace flickr youtube

 

Przewodniki