Gmina Kłodawa

Polish English French German Russian Ukrainian

Edukacja i Nauka

Letni wypoczynek

Email Drukuj PDF
Pracowite Wakacje w Szkole Podstawowej im. gen. T. Kutrzeby w Bierzwiennej Długiej. Uczniowie naszej szkoły zasłużyli na letni wypoczynek. Już w kwietniu grupa dzieci wzięła udział po raz pierwszy w „zielonej szkole" do Karpacza. Zwiedzili Szklarską Porębę oraz podziwiali piękno Pragi. Wrócili wypoczęci bogatsi o nowe doświadczenia. Podzielili się wrażeniami ze swoimi rówieśnikami, rodzicami oraz wychowawcami. W czerwcu grupa dzieci z klas młodszych wyjechała na wycieczkę trasą Kruszwica - Biskupin - Wenecja. W Kruszwicy zwiedzili mysią wieżę, płynęli statkiem po jeziorze Gopło. Biskupin natomiast dostarczył dzieciom niezapomnianych wrażeń. W Wenecji zwiedzili muzeum kolejki wąskotorowej i ruiny zamku weneckiego. Wyjazd był udany. Dzieci z naszej szkoły wyjeżdżają również na biwaki i obozy harcerskie. Co roku grupa uczniów bierze udział w obozie organizowanym przez Hufiec Koło do Lubiatowa. Zakończeniem akcji - „letni wypoczynek" będzie wycieczka szlakiem „ Zamków Krzyżackich" zorganizowana w ramach programu „Podróże historyczno - kulturowe w czasie i przestrzeni". Wyjazd został sfinansowany w 70% przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu, a dla 10 osób z rodzin najuboższych w 100%. Organizując wypoczynek naszym dzieciom, myślimy nie tylko o bogatej bazie programowej ale również o zminimalizowaniu kosztów wyjazdu. Chcemy, aby jak najwięcej naszych uczniów korzystało z wypoczynku, na który zasłużyli sobie w ciągu całego roku. Będziemy w dalszym ciągu korzystać z programów unijnych, aby umożliwić wyjazdy w Polskę i nie tylko.
Poprawiony: czwartek, 31 marca 2005 06:30

Festyn w Bierzwiennej Długiej

Email Drukuj PDF
10 czerwca 2007 roku na terenie Szkoły Podstawowej im. gen. Tadeusza Kutrzeby w Bierzwiennej Długiej odbył się festyn rodzinny pod hasłem: „Podróże po Europie". W czasie festynu każdy mógł podziwiać występy uczniów prezentujących stroje, tańce, a nawet muzykę i poezję różnych narodów. Doskonałym lekarstwem na zacieranie się różnic jest poznanie innych kultur, ich piękna i różnorodności. Mieliśmy ku temu okazję. Inne atrakcje imprezy to loteria fantowa, przejazdy na koniu lub kucyku, przejazdy „gokartami”, trampolina. Była też cukrowa wata, lody, napoje chłodzące, słodkości i inne frykasy. W punktach małej gastronomii królowali rodzice. Finałem festynu była zabawa taneczna przy akompaniamencie zespołu SOLO. Zabawa była udana. Skorzystaliśmy wszyscy - uczestnicy i organizatorzy. Uczestnicy spędzili miło czas, natomiast organizatorzy zyskali dodatkowe fundusze, za które został zakupiony sprzęt nagłaśniający.
Poprawiony: czwartek, 31 marca 2005 06:30

Festyn - Bierzwienna Długa

Email Drukuj PDF
Szkoła Podstawowa w Bierzwiennej Długiej zaprasza na festyn, który odbędzie się przy Szkole Podstawowej w Bierzwiennej Długiej w dniu 10 czerwca 2007r. Początek imprezy o godzinie 15-tej.
W programie:
- występy dzieci,
- loteria fantowa,
- konkursy, quizy,
- wiele innych ciekawych zabaw,
- mała gastronomia.
Finałem festynu będzie zabawa taneczna w remizie OSP, do której będzie przygrywał zespół: „SOLO”.
Poprawiony: czwartek, 31 marca 2005 06:30

Strona 47 z 47

Życie w Kłodawie Edukacja i Nauka

Galeria zdjęć

Mapy i szlaki


 

Pokaż Kłodawa-zintegrowe-punkty na większej mapie

 

Zobacz więcej

 

Dołącz do nas

Facebook Twitter myspace flickr youtube

 

Przewodniki