Gmina Kłodawa

Polish English French German Russian Ukrainian

Powiatowe Święto Straży Pożarnej

Email Drukuj PDF

Powiatowy Święto Straży Pożarnej w Kłodawie.

        4 maja odbyły się obchody Powiatowego Święta Straży Pożarnej. W tym roku święto miało miejsce w naszej miejscowości, uroczystość rozpoczęła się zbiórką pododdziałów przy alei Tadeusza Kościuszki następnie nastąpił wymarsz do Kościoła. Msze w Kościele odprawił kapelan powiatowy ks. Wiesław Szczepankiewicz. Dalsza część obchodów przeniosła się do Gminnego Ośrodka Kultury w Kłodawie, gdzie wręczono odznaczenia m.in. odznaczono pięciu strażaków z Kłodawy:

    - Odznaką Honorową Oddziału Wojewódzkiego  ZOSP RP Województwa Wielkopolskiego „ SEMPER VIGILANT” odznaczono druha Jerzego Rutkowskiego,

    - Srebrnym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa odznaczono panią Ewę Ochędalską ,

    - Brązowym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa odznaczono druha Michalaka Sebastiana,

    - Odznaką Strażak Wzorowy odznaczono druhów Taczanowskiego Marcina, Kołudę Krzysztofa, Banasiaka Dawida.

       Po wręczeniu odznaczeń oraz awansów dla strażaków PSP przyszedł czas na zabranie głosu przez zaproszonych gości. Członek Zarządu Wojewódzkiego dh Piotr Opas podarował naszej jednostce apteczkę do ratownictwa medycznego natomiast pani Ewa Ochędalska wraz z pracownikami Gminnego Ośrodka Kultury przekazała na rzecz Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Kłodawie czek w wysokości 500 zł. W dalszej części mogliśmy obejrzeć spektakl taneczny w wykonaniu zespołu GAMA oraz posłuchać piosenek o tematyce pożarniczej. Po zakończeniu części artystycznej wszyscy strażacy oraz zaproszeni goście przeszli do Kłodawskiej strażnicy na ciepły posiłek. Na zakończenie imprezy odbyła się majówka przed remizą, do której przygrywał zespół Mateusza Kaczmarka.

 

Galeria:

 

 

 

Życie w Kłodawie Galeria zdjęć Powiatowe Święto Straży Pożarnej

Galeria zdjęć

Mapy i szlaki


 

Pokaż Kłodawa-zintegrowe-punkty na większej mapie

 

Zobacz więcej

 

Dołącz do nas

Facebook Twitter myspace flickr youtube

 

Przewodniki