Gmina Kłodawa

Polish English French German Russian Ukrainian

Kłodawskie Święto Soli 2013

Email Drukuj PDF

24 i 25 sierpnia 2013 roku na terenie stadionu sportowego w Kłodawie odbył się dwudniowy festyn „ Kłodawskie Święto Soli 2013”. Organizatorami przedsięwzięcia byli Burmistrz Kłodawy, Gminny Ośrodek Kultury i Kopalnia Soli „Kłodawa” S.A. W ciągu dwóch dni mieszkańcy miasta i okolic, na wielkiej scenie mogli podziwiać artystów, z Polski, Rosji i Ukrainy. Na boisku treningowym dzieci miały do dyspozycji niezwykle dekoracyjny plac zabaw, oraz animacje prowadzone przez Indiańską Grupę Rekonstrukcyjną z Wałbrzycha.

Wśród lokalnych artystów swoje umiejętności na scenie zaprezentował zespół taneczny Gama oraz wokalistki z Gminnego Ośrodka Kultury w Kłodawie, ważnym punktem niedzielnego programu był koncert debiutującego w Kłodawie a znanego już szerszej publiczności B-BOYA UYSY’ego.
Gwiazdą sobotniego wieczoru był zespół FEEL, natomiast w niedzielę na finał dnia wystąpił zespół ŻUKI ROCK’ROLL BAND. Burmistrz Kłodawy Robert Olejniczak oraz członek zarządu KSK Marek Skrzypczak wręczyli nagrody zwycięzcom turnieju piłkarskiego rozegranego w sobotę oraz uczestnikom sztafety solnej. Sztafeta obejmowała : nordic walking, jazdę rowerem, big terenowy oaz spływ kajakowy. Nad porządkiem i bezpieczeństwem czuwała Ochotnicza Straż Pożarna z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą na czele oraz policja, straż miejska i firma ochroniarska.
W uroczystościach wzięła również udział delegacja gości z Ukrainy. Od 21 do 25 sierpnia 2013 roku gościli w gminie Kłodawa i sąsiedniej gminie Olszówka samorządowcy z Kalinówki i Czerepasznicy z Obwodu Winnickiego na Ukrainie. Na czele delegacji stał burmistrz Kalinówki Anatolij Szamaluk oraz pani wójt gminy Czerepasznica Natalia Czernisz. Goście wzięli udział w obchodach święta miasta i gminy Kłodawa, w uroczystościach dożynkowych gminy Olszówka oraz odbyli spotkania z włodarzami i radnymi obydwu gmin.

Galeria:

Życie w Kłodawie Galeria zdjęć Kłodawskie Święto Soli 2013

Galeria zdjęć

Mapy i szlaki


 

Pokaż Kłodawa-zintegrowe-punkty na większej mapie

 

Zobacz więcej

 

Dołącz do nas

Facebook Twitter myspace flickr youtube

 

Przewodniki