Gmina Kłodawa

Polish English French German Russian Ukrainian

Rówieśnicza profilaktyka w Kłodawie

Email Drukuj PDF

01- DSC4222W dniu 3 czerwca w Gminny Ośrodku Kultury w Kłodawie, na zlecenie Urzędu Miasta i Gminy w Kłodawie odbył się cykl spektakli profilaktycznych przygotowanych przez grupy teatralne z Zespołu Szkół w Przedczu.

Fotorelacja:

Jako pierwszy zaprezentowano spektakl zatytułowany „Nowy" zrealizowany przez grupę „Incognito" z Gimnazjum w Przedczu. Przedstawienie dotykało zagadnienia homofobii. Opowiadało o zakorzenionych w naszym społeczeństwie stereotypach dotyczących traktowania osób o odmiennym np. wyglądzie czy przekonaniach. Spektakl pokazywał również, jaką siłę ma „plotka" i jak trudno z nią walczyć. Drugi spektakl zrealizowany przez grupę „Incognito" z Gimnazjum w Przedczu zatytułowany był „Trudne sprawy, czyli gwałt na teatrze". Problem poruszony w tym spektaklu dotyczył poziomu i jakości kultury masowej w naszym kraju. Przedstawienie, posługując się groteską, obnażało głupotę i miernotę serwowanych przez telewizje seriali paradokumentalnych. Pokazywało schemat ogłupiania i uzależniania widza od tego typu programów oraz uwypuklało ich żenujący poziom, zarówno artystyczny, jak i merytoryczny.
Wszystkie spektakle zostały zaprezentowane na przeglądach teatralnych. Przedstawienia wzięły udział np. w VII Międzyszkolnym Przeglądzie Spektakli Profilaktycznych „Cena Twoich Wyborów" w Kole, a spektakl „Trudne sprawy, czyli gwałt na teatrze" został finalistą wojewódzkiego przeglądu teatralnego „Dzień dobry sztuko" w Suchym Lesie.
Obejrzenie spektakli przez ponad 500 osób z Gminy Kłodawa- 488 młodzieży szkół podstawowych i gimnazjów oraz 28 nauczycieli i opiekunów- było niewątpliwie autentyczną lekcją profilaktyki, a także niecodziennym spotkaniem z „ teatrem młodego aktora", czyli edukację rówieśniczą, tak bardzo polecaną przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych formę profilaktyki. Wszystkie przedstawienia są autorskimi projektami, powstałymi w wyniku pracy poszczególnych grup teatralnych i ich spojrzenia na zagrożenia ze strony współczesnego świata czyhające na młodego człowieka. Profilaktyka nowej generacji podjęta przez Gminę Kłodawa w ramach organizacji spektakli to postawienie w centrum uwagi działań młodego człowieka/ dziecko, jego zdrowie i aktualną sytuację życiową.

Fotorelacja:

 

Życie w Kłodawie Edukacja i Nauka Rówieśnicza profilaktyka w Kłodawie

Galeria zdjęć

Mapy i szlaki


 

Pokaż Kłodawa-zintegrowe-punkty na większej mapie

 

Zobacz więcej

 

Dołącz do nas

Facebook Twitter myspace flickr youtube

 

Przewodniki