Gmina Kłodawa

Polish English French German Russian Ukrainian

„Realizacja działań edukacyjnych zwiększających lokalną tożsamość i świadomość ekologiczną oraz renowacja obiektu zabytkowego”.

Email Drukuj PDF

W dniu 13 marca na terenie Gminy Kłodawa zostały po raz pierwszy zamontowane 3 parkowe lampy solarne. Zakup i montaż lamp został zrealizowany dzięki współpracy z Lokalna Grupą Działania „Solna Dolina” i otrzymaniu dofinansowania ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach projektu grantowego pn. „Realizacja działań edukacyjnych zwiększających lokalną tożsamość i świadomość ekologiczną oraz renowacja obiektu zabytkowego”.

Jednym z głównych czynników wpływających na zdrowotność mieszkańców, zarówno w miastach, jak i na wsiach jest jakość powietrza. Obecnie największym zagrożeniem dla czystości powietrza jest niska emisja pochodząca głównie z gospodarstw domowych, często wiążąca się ze spalaniem paliw o niskiej wartości energetycznej w przestarzałych piecach, a także usuwaniem poprzez spalanie odpadów.
Lampy solarne wykorzystują energię słoneczną, dzięki czemu w pełni ogranicza się nie tylko opłaty za energię elektryczną, ale również wpływa się pozytywnie na jakość środowiska i jego ochronę. Lampy solarne mają wiele zalet: nie zużywają prądu, nie muszą mieć zasilania sieciowego, są przyjazne dla środowiska, ich zastosowanie pozwala ograniczyć emisję gazów cieplarnianych a każda lampa jest autonomiczna, gotowa do działania zaraz po zamontowaniu.
W ramach realizacji projektu jedna lampa solarna została zamontowana na Placu 3 Maja a dwie lampy zostały zamontowane przy Świetlicy Wiejskiej w Krzykosach. Dostawcą urządzeń oraz wykonawcą montażu jest firma Modern HST M. P. Prytulak z Ostrołęki (www.modernhome.pl)
Oprócz zakupu i montażu trzech parkowych lamp solarnych projekt przewiduje również usługę ogólnodostępnych warsztatów w Mobilnym Laboratorium OZEBUS, które będą realizowane w dniu 20 maja 2018 r. podczas obchodów Święta Kwitnącego Rzepaku.

log sol

Zadanie pn. „Moje OZE – widzę, poznaję, rozumiem, promuję – realizacja działań edukacyjnych i instalacja lamp solarnych " mająca na celu: umożliwienie mieszkańcom poznania działania urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii oraz promocja OZE współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach projektu grantowego pn. „Realizacja działań edukacyjnych zwiększających lokalną tożsamość i świadomość ekologiczną oraz renowacja obiektu zabytkowego”.Całkowita wartość projektu 15.953,85 zł, wysokość dofinansowania 62 % tj. 9.891 zł.

Galeria zdjęć:

Inwestycje „Realizacja działań edukacyjnych zwiększających lokalną tożsamość i świadomość ekologiczną oraz renowacja obiektu zabytkowego”.

Galeria zdjęć

Mapy i szlaki


 

Pokaż Kłodawa-zintegrowe-punkty na większej mapie

 

Zobacz więcej

 

Dołącz do nas

Facebook Twitter myspace flickr youtube

 

Przewodniki