Gmina Kłodawa

Polish English French German Russian Ukrainian

Niecodzienne spotkania…

Email Drukuj PDF

22 maja 2018 r. grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Św. Jana Pawła II w Kłodawie gościła w murach Politechniki Poznańskiej oraz Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu.

Celem wyjazdu był udział w XIII edycji Roboday-2018, organizowanym przez Wydział Informatyki Politechniki Poznańskiej pod kierunkiem doktora Rafała Klausa. Uczniowie uczestniczyli w prelekcji: „Politechnika Poznańska”, „O studiowaniu na Wydziale Informatyki” oraz „Nasz Robot”, wzięli również udział w konkursach przygotowanych dla gości. Ogłoszenie wyników konkursu dla gości było bardzo miłym doświadczeniem. Otrzymaliśmy nagrodę robota, a studenci wyróżnieni w konkursie „Najciekawszy robot” w dowód sympatii i naszych starań przekazali otrzymane nagrody na rzecz „Kłodawskiej jedynki”.

Z uśmiechami na twarzach uczniowie rozpoczęli drugą część pobytu w sercu Wielkopolski. Czekało na nich spotkanie z absolwentem SP nr 1 w Kłodawie, obecnie studentem dziennikarstwa na wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu, Radosławem Męczykalskim. Można było nie tylko zobaczyć, ale uczestniczyć w realizacji programu informacyjnego w studio telewizyjnym, sprawdzić się w roli dziennikarza prowadzącego program na żywo oraz obserwować, jak działa praca w „reżyserce studia”. Wyjazd dostarczył uczniom wielu wrażeń, pozwolił dostrzec kierunki rozwoju informatyki i robotyki, poznać pracę w zawodach związanych z elektroniką

Dla uczniów 120-letniej szkoły, tegorocznej Jubilatki, to wędrówka przez wieki „od Kałamarza do Komputera”, a także umiejętne myślenie o przyszłości zawodowej.

Fotorelacja:

 

Życie w Kłodawie Edukacja i Nauka Niecodzienne spotkania…

Galeria zdjęć

Mapy i szlaki


 

Pokaż Kłodawa-zintegrowe-punkty na większej mapie

 

Zobacz więcej

 

Dołącz do nas

Facebook Twitter myspace flickr youtube

 

Przewodniki