Gmina Kłodawa

Polish English French German Russian Ukrainian

Edukacja i Nauka

Niecodzienne spotkania…

Email Drukuj PDF

22 maja 2018 r. grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Św. Jana Pawła II w Kłodawie gościła w murach Politechniki Poznańskiej oraz Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu.

Celem wyjazdu był udział w XIII edycji Roboday-2018, organizowanym przez Wydział Informatyki Politechniki Poznańskiej pod kierunkiem doktora Rafała Klausa. Uczniowie uczestniczyli w prelekcji: „Politechnika Poznańska”, „O studiowaniu na Wydziale Informatyki” oraz „Nasz Robot”, wzięli również udział w konkursach przygotowanych dla gości. Ogłoszenie wyników konkursu dla gości było bardzo miłym doświadczeniem. Otrzymaliśmy nagrodę robota, a studenci wyróżnieni w konkursie „Najciekawszy robot” w dowód sympatii i naszych starań przekazali otrzymane nagrody na rzecz „Kłodawskiej jedynki”.

Z uśmiechami na twarzach uczniowie rozpoczęli drugą część pobytu w sercu Wielkopolski. Czekało na nich spotkanie z absolwentem SP nr 1 w Kłodawie, obecnie studentem dziennikarstwa na wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu, Radosławem Męczykalskim. Można było nie tylko zobaczyć, ale uczestniczyć w realizacji programu informacyjnego w studio telewizyjnym, sprawdzić się w roli dziennikarza prowadzącego program na żywo oraz obserwować, jak działa praca w „reżyserce studia”. Wyjazd dostarczył uczniom wielu wrażeń, pozwolił dostrzec kierunki rozwoju informatyki i robotyki, poznać pracę w zawodach związanych z elektroniką

Dla uczniów 120-letniej szkoły, tegorocznej Jubilatki, to wędrówka przez wieki „od Kałamarza do Komputera”, a także umiejętne myślenie o przyszłości zawodowej.

Fotorelacja:

 

Poprawiony: piątek, 25 maja 2018 14:04

X Gminny konkurs o Świętym Janie Pawle II w Lubońku

Email Drukuj PDF

DSC 0044
18 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej w Lubońku odbył się X Gminny Konkurs o Świętym Janie Pawle II. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach. Pierwszy z nich był z wiedzy, drugi zaś w umiejętnościach plastycznych. W kategorii wiedzy pierwsze miejsce zajęła Karolina Tańska z SP Luboniek, drugie miejsce Maciej Kubiak z SP Nr 2 im. Białych Górników w Kłodawie, trzecie miejsce Elżbieta Dębska z SP Bierzwienna. W kategorii umiejętności plastycznych pierwsze miejsce Katarzyna Janiów z SP Nr 2 im. Białych Górników w Kłodawie, drugie miejsce Kamil Piguła z SPSK z Wólki Czepowej, trzecie miejsce Antoś Kordos z SP Luboniek.

Fotorelacja:

Poprawiony: środa, 23 maja 2018 10:31 Więcej…

II Festiwal Piosenki Szkolnej w Górkach

Email Drukuj PDF

DSC 0067
17 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej w Górkach odbył się II Festiwal Piosenki Szkolnej. W festiwalu brało udziało 33 uczestników, którzy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych. Wśród dzieci przedszkolnych najlepsza okazała się Zuzanna Dębińska, w kategorii klas I-III – Sebastian Mroczek, w klasach IV-VI – Martyna Kwarcińska, natomiast wśród najstarszych uczniów – Natalia Kaźmierczak. W kategorii duety I miejsce zajęły Marcelina Pasińska i Natalia Cichy. Dodatkową atrakcją było przyznanie Grand Prix w postaci złotego mikrofonu za najlepszy występ festiwalu. Po raz drugi otrzymał go Sebastian Mroczek był niewątpliwym idolem szkolnej publiczności. Organizacją festiwalu zajęła się Pani Urszula Skrzypczak, nauczyciel muzyki.

Fotorelacja:

Poprawiony: środa, 23 maja 2018 09:42 Więcej…

Gminna Olimpiada Ekologiczna

Email Drukuj PDF

DSC 0775
9 maja 2018 roku pracownicy Urzędu Miasta i Gminy w Kłodawie przeprowadzili w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Białych Górników w Kłodawie Gminną Olimpiadę Ekologiczną. Gminna Olimpiada Ekologiczna została przeprowadzona w dwóch grupach wiekowych: I grupa – klasy IV – VI szkoły podstawowej; II grupa – gimnazjum i klasy VII szkoły podstawowej. W olimpiadzie wzięło udział 40 uczniów. Uczniowie mieli do rozwiązania test składający się z 30 pytań o różnym stopniu trudności. W wyniku przeprowadzonego konkursu wyłoniono następujących laureatów Gminnej Olimpiady Ekologicznej zwycięzcami w I grupie wiekowej zostali:
I miejsce – Weronika Frydrych – Szkoła Podstawowa w Bierzwiennej Długiej
II miejsce – Karolina Tańska – Szkoła Podstawowa w Lubońku
III miejsce – Marcel Skrzypczak - Szkoła Podstawowa w Górkach

Zwycięzcami w II grupie wiekowej zostali:
I miejsce – Gabriela Dopierała – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Kłodawie
II miejsce – Martyna Janikowska – Szkoła Podstawowa w Bierzwiennej Długiej
III miejsce –Artur Matczak- Szkoła Podstawowa w Lubońku.

Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe, natomiast pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia za udział w olimpiadzie. Ponadto wszyscy uczniowie biorący udział w olimpiadzie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Fotorelacja:

Poprawiony: piątek, 18 maja 2018 12:11 Więcej…

Dzień Bibliotekarza i bibliotek

Email Drukuj PDF

Dzien bibliotek
8 maja 2018 r. Pani Dorota Galus Pełniąca Funkcję Burmistrza Kłodawy odwiedziła Bibliotekę Publiczną w Kłodawie i z okazji Dnia Bibliotekarza i bibliotek złożyła na ręce Pani dyrektor Pani Barbary Maćkowiak najserdeczniejsze życzenia radości, pomyślności, zadowolenia z pracy oraz poczucia spełnienia obowiązków wobec wszystkich pokoleń,a także pełnej realizacji zadań bibliotecznych i edukacyjnych. Całemu zespołowi bibliotekarskiemu życzyła spełnienia marzeń i wszystkiego co najlepsze w życiu rodzinnym i zawodowym.

Poprawiony: piątek, 18 maja 2018 12:12

Strona 9 z 47

Życie w Kłodawie Edukacja i Nauka

Galeria zdjęć

Mapy i szlaki


 

Pokaż Kłodawa-zintegrowe-punkty na większej mapie

 

Zobacz więcej

 

Dołącz do nas

Facebook Twitter myspace flickr youtube

 

Przewodniki