Gmina Kłodawa

Polish English French German Russian Ukrainian

Miasto - galeria zdjęć

Zdjęcia z obchodów Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Email Drukuj PDF

W fotogalerii:

Obchody Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja - 2009
Poprawiony: czwartek, 30 czerwca 2011 13:08

Dożynki 2008 - fotorelacja

Email Drukuj PDF

Fotorelacja:

Dożynki 2008
Poprawiony: czwartek, 30 czerwca 2011 13:09

W sobotę świętowaliśmy !

Email Drukuj PDF

 

17 maja , w sobotę, odbyło się II Święto Kwitnącego Rzepaku połączone z III Powiatowymi Spotkaniami z Folklorem . Seminarium naukowe na temat: „Gleba + Rzepak+ Słońce=Energia”, które rozpoczynało obchody , miało miejsce w sali konferencyjnej udostępnionej przez Kutnowską Hodowlę Buraka Cukrowego w Staszkowie, natomiast główne uroczystości i część artystyczna na Stadionie Sportowym w Kłodawie. Punktem kulminacyjnym uroczystości była dekoracja króla i królowej rzepaku, którymi zostali Czesław Janicki i Joanna Pawłowska. Burmistrz Kłodawy Józef Chudy oraz Starosta Kolski Wieńczysław Oblizajek ukoronowali wybranych i nałożyli królewskie peleryny. Uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Kłodawie przygotowali autorski program artystyczny na temat uprawy rzepaku.
W ramach Powiatowych Spotkań z Folklorem zaprezentowały się zespoły ludowe z powiatu kolskiego. Gwiazdą obchodów był zespół”Cliver”, który zgromadził przed sceną liczną publiczność. Na zakończenie dnia odbyła się majówka przy muzyce zespołu PROEDEN.
Organizatorzy: Starosta Kolski, Krajowe Zrzeszenie Producentów Rzepaku i Burmistrz Kłodawy serdecznie dziękują mieszkańcom i wszystkim przybyłym gościom za udział w uroczystościach. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z sobotnich wydarzeń .

Galeria zdjęć:

 

II Święto Kwitnącego Rzepaku

 

Poprawiony: czwartek, 30 czerwca 2011 13:09

Strona 9 z 9

Życie w Kłodawie Galeria zdjęć

Galeria zdjęć

Mapy i szlaki


 

Pokaż Kłodawa-zintegrowe-punkty na większej mapie

 

Zobacz więcej

 

Dołącz do nas

Facebook Twitter myspace flickr youtube

 

Przewodniki