Gmina Kłodawa

Polish English French German Russian Ukrainian

Miasto - galeria zdjęć

Powiatowe Święto Straży Pożarnej

Email Drukuj PDF

Powiatowy Święto Straży Pożarnej w Kłodawie.

        4 maja odbyły się obchody Powiatowego Święta Straży Pożarnej. W tym roku święto miało miejsce w naszej miejscowości, uroczystość rozpoczęła się zbiórką pododdziałów przy alei Tadeusza Kościuszki następnie nastąpił wymarsz do Kościoła. Msze w Kościele odprawił kapelan powiatowy ks. Wiesław Szczepankiewicz. Dalsza część obchodów przeniosła się do Gminnego Ośrodka Kultury w Kłodawie, gdzie wręczono odznaczenia m.in. odznaczono pięciu strażaków z Kłodawy:

Poprawiony: czwartek, 09 maja 2013 10:09 Więcej…

Ochody 222 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Email Drukuj PDF

09- DSC9093W dniu 3 maja 2013 r. obchodziliśmy 222 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości poprzedziła Msza Święta za Ojczyznę która odbyła się w kościele parafialnym p.w. Wniebowzięcia Najświętszej  Marii  Panny w Kłodawie, następnie uczestnicy uroczystości wraz z orkiestrą górniczą "Solanie" przeszli na Plac Wolności. Nastąpiło tam uroczyste złożenie kwiatów pod pomnikiem w hołdzie Twórcom Ustawy Rządowej regulującej ustrój prawny Rzeczypospolitej Polskiej uchwalonej 3 maja 1791 roku. Po złożeniu kwiatów przybyli goście udali się do Gminnego Ośrodka Kultury ktróy swój program okolicznościowy przedstwiło Gminazjum N1 w Kłodawie.

Poprawiony: poniedziałek, 06 maja 2013 14:02 Więcej…

Majowa Sztafeta Flagi - relacja

Email Drukuj PDF

Majowa Sztafeta Flagi2 maja obchodziliśmy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Flaga narodowa jest tak dla nas ważna gdyż jest symbolem naszej tożsamości narodowej. Nasze barwy narodowe- biel i czerwień- stanowią nie tylko oznakę wyróżniającą Polskę wśród innych narodów, ale nade wszystko są symbolem wolnego i niepodległego państwa polskiego. Z tej okazji, by uczcić Święto Flagi, w dniu 2 maja br. odbyła się- przygotowywana już od kilku miesięcy z inicjatywy pana Włodzimierza Kowalczyka- impreza pod nazwą Majowa Sztafeta Flagi. Sztafeta została zorganizowana w ramach większej inicjatywy na rok 2013 o nazwie Grand Prix dla zdrowia. W sztafecie wzięło udział 115 uczestników a łącząc część sportową i promocyjną Święta Flagi z częścią kulturalną i rozrywkową impreza przyczyniała się do rozwoju naszego regionu. Podjęte działania upowszechniały sport i dziedzictwo kulturowe oraz promowały dorobek mieszkańców, podkreślając przy tym rolę rodziny i tradycji, w widoczny sposób umacniając nasze więzi wspólnotowe.

Poprawiony: poniedziałek, 06 maja 2013 12:12 Więcej…

Fotorelacja z Orszaku Trzech Króli - 06.01.2013

Email Drukuj PDF

 DSC7756Orszak Trzech Króli w Kłodawie odbył się 6 stycznia 2013, po raz pierwszy w naszym mieście.

Jest to religijna i społeczna impreza, która ma na celu promocję rodziny, postawy obywatelskiej, poczucia więzi z miastem, parafią i uczczenie Święta Trzech Króli poprzez śpiewanie kolęd i słuchanie Ewangelii podczas przemarszu.Niech światło zaczerpnięte z betlejemskiej stajenki promieniuje w życiu wszystkich uczestników Orszaku. Niech tę światłość wyrażoną w miłości do bliźnich poniosą do swoich domów. Szczegóły na: http://orszak.org/klodawa

Poprawiony: piątek, 15 marca 2013 09:39 Więcej…

Strona 5 z 9

Życie w Kłodawie Galeria zdjęć

Galeria zdjęć

Mapy i szlaki


 

Pokaż Kłodawa-zintegrowe-punkty na większej mapie

 

Zobacz więcej

 

Dołącz do nas

Facebook Twitter myspace flickr youtube

 

Przewodniki