Gmina Kłodawa

Polish English French German Russian Ukrainian

Edukacja i Nauka

Żaneta Michalak - posłanka z Kłodawy w Sejmie Dzieci i Młodzieży

Email Drukuj PDF
"Młodzi wobec wydarzeń roku 1989" to wiodący temat XV obrad Sejmu Dzieci i Młodzieży.
Młodzi posłowie tradycyjnie zasiądą w ławach sejmu RP 1 czerwca 2009 roku. Sejm Dzieci i Młodzieży to nieformalny polski parlament. Zbiera się od 1994 roku. Kadencja trwa 1 rok, a jedyna sesja odbywa się 1 czerwca, w Dzień Dziecka. W tegorocznych obradach sejmu będą uczestniczyć gimnazjaliści i licealiści z całej Polski, którzy uzyskali swe mandaty w drodze konkursu (praca pisemna na jeden spośród trzech podanych tematów)
Miło nam poinformować, że gminę Kłodawa w obradach będzie reprezentowała uczennica Zespołu Szkół Nr 2 w Kłodawie - Żaneta Michalak z klasy III b gimnazjum. Co znaczą dziś słowa Jana Pawła II, że nie ma wolności bez solidarności, kiedy myślę o Polsce, a co znaczą, kiedy myślę o świecie? Czym się chwalę, a czego wstydzę, gdy rozmawiam o Polsce z kolegami z innych krajów? Czy są Polacy za granicą, którym powinniśmy pomagać; na czym ta pomoc ma polegać? - to temat pracy, dzięki której Żaneta uzyskała mandat posła RP. Po raz kolejny w zdobywaniu sukcesów i osiągnięć pomogła jej pani Dagmara Rosołek - merytoryczny opiekun.

Redakcja gazetki szkolnej "2 słowa" ZS Nr 2 w Kłodawie
Poprawiony: wtorek, 05 maja 2009 15:46

Roztańczone dzieci

Email Drukuj PDF
Narodowy taniec polski „Krakowiak” zaprezentowały dzieci 6 letnie z gr. V pod kierunkiem instruktor mgr. Anny Pińkowskiej na X Wielkopolskim Przeglądzie Przedszkolnych Zespołów Tanecznych – Kalejdoskop 2009 w Koninie. Zespół taneczny z Przedszkola nr 1 w Kłodawie w składzie : Maksymilian Nowakowski Julia Wawrzyniak – Maciej Grabarczyk Dominika Drubkowska – Bartłomiej Nowak Maria Nuszkiewicz – Adam Nowacki Paulina Chróścielska – Michał Kociuba Kinga Antkiewicz – Jakub Siwiński,zdobył wyróżnienie za bardzo dobry układ choreograficzny,muzykalność i utanecznienie. Instruktor i wychowawczyni gr V dzieci 6-letnich mgr. Anna Pińkowska otrzymała gratulacje i podziękowania za wysoki poziom artystyczny,jakie prezentowały dzieci. Komisja Artystyczna w skład której weszli przedstawiciele organizatorów zawodowo zajmujących się wychowaniem artystycznym w swej ocenie brała pod uwagę dostosowanie muzyki i układu do wieku,choreografię tańca,prawidłowy krok podstawowy, zgodność elementów tanecznych układu z rodzajem tańca,poczucie rytmu,ogólny wyraz artystyczny. Była to wspaniała,twórcza zabawa przynosząca wiele radości i satysfakcji, a także wartościowe dotąd nieznane doświadczenie,którego efekty można było zobaczyć w Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie 12 marca 2009r. Zabawy charakter tańca i zaangażowanie emocjonalne dzieci rodziców, wychowawczyni sprzyjały odprężeniu psychicznemu, zaś starannie dobrana muzyka dostarczała nie tylko przyjemności estetycznych, lecz także wyzwoliła pozytywne emocje.

Poprawiony: środa, 01 kwietnia 2009 09:43

Henkel - zielone granty

Email Drukuj PDF
10 lutego, w siedzibie Fundacji Nasza Ziemia, odbyły się obrady Jury Konkursu „Henkel – zielone granty”. Spośród wszystkich nadesłanych wniosków wyłoniono te, które otrzymały dofinansowanie na realizację projektu. Konkurs jest częścią ogólnopolskiej i całorocznej Kampanii na rzecz Zrównoważonego Rozwoju.
Celem konkursu jest edukacja ekologiczna oraz aktywizacja dzieci i młodzieży poprzez realizację projektów związanych z ochroną środowiska. Zadaniem konkursu jest zaplanowanie i realizacja projektów dotyczących m.in. ochrony środowiska naturalnego, ochrony zwierząt, roślin, bioróżnorodności lasów, promocja recyklingu itp.
Grantobiorcami mogły być przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły średnie i wszystkie organizacje samorządowe. Aby wniosek mógł uzyskać wysoką ocenę musiał m.in. posiadać poparcie lokalnych władz, wykazać dodatkowy udział finansowy lub rzeczowy, przedstawić skalę działań i ich efekty, w tym: ekologiczne, rzeczowe, medialne i wiele innych. W sumie na konkurs grantowy nadeszło 215 zgłoszeń.
Do ścisłego finału zakwalifikowanych zostało 55 wniosków, które wyróżniały się swoim poziomem i tematyką, a z nich wybrano 20 najlepszych. W grupie tej znalazła się Szkoła Podstawowa w Lubońku, której projekt pt.: „Żyjmy w zgodzie z naturą” został uznany przez Jury za jeden z 20 najlepszych i zakwalifikowany do wsparcia grantem w wysokości 5.000 PLN. „Projekt jest laureatem Konkursu Grantowego „Henkel-zielone granty” 2008/2009 organizowanego przez Fundację Nasza Ziemia. Grant ufundowała spółka Henkel Polska.
Więcej na temat Konkursu: www.naszaziemia.pl/konkurs_grantowy. Bliższych informacji o projekcie można uzyskać od ich realizatorów : Szkoła Podstawowa w Lubońku, tel. (0-63) 27-35-235, e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Poprawiony: piątek, 06 marca 2009 12:50

Szerokopasmowy dostęp do Internetu

Email Drukuj PDF
Informacja dla szkół i jednostek uprawnionych:

Szerokopasmowy dostęp do Internetu
Poprawiony: piątek, 20 lutego 2009 14:14

Harmonogram ferii zimowych

Email Drukuj PDF
Harmonogramy zajęć w czasie ferii zimowych:

Poprawiony: wtorek, 17 lutego 2009 12:14

Strona 39 z 47

Życie w Kłodawie Edukacja i Nauka

Galeria zdjęć

Mapy i szlaki


 

Pokaż Kłodawa-zintegrowe-punkty na większej mapie

 

Zobacz więcej

 

Dołącz do nas

Facebook Twitter myspace flickr youtube

 

Przewodniki