Polish English French German Russian Ukrainian

Brązy na Mistrzostwach Europy

Email Drukuj PDF

2 bIMG 28641 cIMG 2859
Wielki sukces odnieśli zawodnicy Turkowskiego Klubu Karate OYAMA w Turku. Julian Kubiak i Kacper Ogrodowczyk zdobyli brązowe medale Mistrzostw Europy - European Kyokushinkai Tezuka Group Open Championship 2016. Mistrzostwa rozgrywane były w miniony weekend, tj. 26 i 27 listopada 2016 r. w Wałbrzychu, w konkurencjach: Kata, Kobudo, Knockdown (sobota) oraz Lekki kontakt i Semi-knockdown (niedziela). Dodatkową atrakcją był konkurs Tameshi-wari, czyli łamania desek. W tych dużych i świetnie zorganizowanych, przez Wałbrzyski Klub Karate Kyokushinkai zawodach, wystartowało ok. 500 zawodników z 14 krajów (Belgii, Estonii, Francji, Gruzji, Holandii, Indii, Iranu, Japonii, Luksemburga, Niemiec, Polski, Rosji, Szwecji i Ukrainy). Turkowski Klub Karate reprezentowało czworo zawodników: Kamil Michałkiewicz (senior, kobudo), Julian Kubiak (junior starszy, kata i kobudo), Anita Muraszewska (juniorka, kata), którzy trenują w sekcji w Kłodawie, oraz Kacper Ogrodowczyk (młodzik -40 kg, lekki kontakt) z sekcji w Turku.

Zawodnicy startujący w konkurencjach kata i kobudo, aby uzyskać prawo do udziału w Mistrzostwach Europy, musieli wywalczyć kwalifikację przez zajęcie miejsc 1-4 na Mistrzostwach Polski OYAMA PFK w Kata. W sobotnich konkurencjach, Kamil i Anita, mimo swojej dobrej postawy, musieli uznać wyższość swoich przeciwników w pojedynkach ćwierćfinałowych. Julek w konkurencji kobudo (kata z bronią) uległ w walce eliminacyjnej późniejszemu Mistrzowi Europy. Znacznie lepiej zaprezentował się w konkurencji kata, gdzie zajął trzecie miejsce, zdobywając tym samym brązowy medal Mistrzostw Europy. Drugiego dnia mistrzostw, swój start w konkurencji lekki kontakt zaliczył Kacper. W walce ćwierćfinałowej pokonał swojego przeciwnika przez podwójne zdobycie pół punktu (wazari), dzięki czystym kopnięciom okrężnym w głowę i zakończył tę walkę w rekordowym czasie około 20 sekund. Walkę półfinałową stoczył z bardzo dobrze dysponowanym zawodnikiem z Wieliczki i dopiero w dogrywce, mimo remisu we wskazaniach sędziów bocznych, przegrał jedynie przez wskazanie sędziego maty. Walka o trzecie miejsce przebiegła niemal identycznie jak walka ćwierćfinałowa, z tą różnicą, że zakończyła się w ciągu zaledwie 15 sekund. Tym samym, również Kacper został brązowym medalistą Mistrzostw Europy.
Zawodnikom towarzyszyli instruktorzy Klubu: Włodzimierz Rygiert i Marek Kruk. Przygotowanie i wyjazd zawodników były możliwe dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Miasta i Gminy w Kłodawie oraz Urzędu Miejskiego w Turku.