Polish English French German Russian Ukrainian

Nasi kolarze po raz kolejny mistrzami w pucharze kraju

Email Drukuj PDF

11. sezon zakończony sukcesami.

Zwycięzcą cyklu amatorskich wyścigów kolarskich Pucharu Polski w Maratonach Szosowych pośród zawodników do lat 18. został Adrian Sosnowski. To był jego drugi pełny sezon i jednocześnie drugi uwieńczony tytułem mistrza. Wicemistrzostwo w tej kategorii dorzucił Kamil Dzierżawski, który pierwszy raz startował w tzw. supermaratonach, a już może pochwalić się drugim miejscem na podium w skali kraju.

Konrad Majewski to bardziej doświadczony zawodnik niż jego koledzy. Na swoim koncie ma wiele zdobytych pucharów, a ostatni w supermaratonach w kategorii mężczyzn 19 – 29 lat. Kolarz ten stanął na trzecim miejscu podium w swojej kategorii wiekowej rywalizując z zawodnikami, którzy startowali na dłuższych dystansach niż ten, który on wybrał. Było to nie lada wyzwanie, gdyż w klasyfikacji generalnej liczył się każdy przejechany kilometr. Kolarze to członkowie szkolnego koła kolarskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłodawie. W skład drużyny wchodzi również p. Jerzy Markowski – dyrektor szkoły. Należą mu się szczególne słowa uznania. Zabrakło niewiele punktów, aby mógł stanąć na ppdium. W swojej kategorii zajął piąte miejsce. Pasją do kolarstwa zaraża uczniów, poświęca im swój wolny czas, wspólnie z nimi trenując i wyjeżdżając na zawody. W sezonie 2019 chłopcy zdobyli wspólnie 11 pucharów, przywożąc je z różnych miejsc w Polsce. Wśród nich był Śrem, Pabianice, Koźmin Wielkopolski, Łask oraz Zieleniec. W Choszcznie odbył się finał supermaratonów, podsumowanie ciężkiej pracy całego zespołu.
Wszystkim kolarzom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w przyszłym sezonie.
Kłodawscy kolarze dziękują p.Piotrowi Michalakowi Burmistrzowi za dofinansowanie do strojów kolarskich.