Gmina Kłodawa

Polish English French German Russian Ukrainian

Centralny Łuk Turystyczny - szlaki

Szlak techniki

Email Drukuj PDF

Centralny ŁUK Turystyczny obejmuje swoim zasięgiem wspaniały dorobek kulturowy. W jego obrębie znajduje się ważny i niezwykle interesujący dla współczesnych pokoleń szlak techniki. Osiągnięcia regionu w tym zakresie cieszą nie tylko mieszkańców, dla których stanowią codzienność, ale również turystów, zainteresowanych poznaniem "cudów" techniki.Poprawiony: czwartek, 05 stycznia 2012 11:34 Więcej…

Szlak przyrodniczy

Email Drukuj PDF

Walorem turystycznym przyciągającym wielbicieli spokoju i wyciszenia na terenie Centralnego ŁUK-u Turystycznego jest obcowanie z nienaruszoną przyrodą wpisaną w europejską sieć ochrony przyrody Natura 2000. Pradolina Warszawsko-Berlińska, jak strzała w łuku, wcina się w obszar, który proponujemy do penetracji. Powstała ona 12 tys. lat wstecz, w ostatniej epoce lodowcowej. Pradolina ma charakter niemal płaskiej powierzchni. Ze względu na niewielkie zalesienie doskonale można podziwiać rozległą panoramę podmokłych łąk, paletę barw pastwisk i pól. Dzięki charakterystycznemu ukształtowaniu terenu można z łatwością obserwować ciekawe ptaki i ssaki. Od wschodu teren ochronny dochodzi pod Łowicz, na zachodzie jego granice sięgają Dąbia. Rozpiętość równoleżnikowa sięga ok. 75 km. Na odcinku wschodnim po melioracji 20 lat temu zatraciła swoje naturalne środowisko. Część zachodnia obejmująca prezentowany teren CŁT należy do unikatowych pod względem występowania tam bogactwa gatunków ptaków. Szlak, który proponujemy, nie jest przewidziany dla szerokiej turystyki autokarowej.


Poprawiony: czwartek, 05 stycznia 2012 11:33 Więcej…

Szlak patriotyczny

Email Drukuj PDF

Obszar wpisujący się w Centralny ŁUK Turystyczny, leżący w strategicznym miejscu, był świadkiem wielu historycznych wydarzeń, zrywów powstańczych, bardzo tragicznych dla Polski działań wojennych I i II wojny światowej. Rodzili się na tym terenie, zarówno wielcy patrioci, jak i pełni poświęcenia za ojczyznę prości obywatele. Są to skrwawione pola zażartych bojów w latach 1914 - 1915, bitew września 1939 r., czy niewyobrażalnych mordów hitlerowskiego okupanta. Przemieszczając się po tych miejscach, poznając walory turystyczne, przywołajmy chwile refleksji i zadumy nad tym, jaką cenę musieli zapłacić nasi przodkowie, abyśmy mogli żyć w wolnym kraju.Poprawiony: czwartek, 05 stycznia 2012 11:29 Więcej…

Szlak sakralny

Email Drukuj PDF

Centralny ŁUK Turystyczny to w dużej mierze historyczna Ziemia Łęczycka, którą pozwoliliśmy sobie nazwać "ziemią między niebem a piekłem". Przynosi ona niezliczone legendy o Borucie. Należy jednak pamiętać, że teren ten równie silnie jest związany z postaciami świętych i błogosławionych. Proponujemy więc trasę, która umożliwia poznanie miejsc na trwałe z nimi związanych wraz z interesującymi obiektami sakralnymi.


Pokaż Szlak sakralny na większej mapie

Poprawiony: czwartek, 05 stycznia 2012 11:40 Więcej…

Szlak historyczny

Email Drukuj PDF

Jedną z atrakcji Centralnego ŁUK-u Turystycznego, dzięki jego położeniu w tle dawnych szlaków handlowych, miejsc strategicznych, związanych z ówczesną polityką Polski, jest temat historyczny. Przywołuje on czasy średniowiecznych warowni, rycerzy i księżniczek. To również miejsca wpisane w karty naszej przeszłości. Proponujemy wyruszenie na szlak po grodziskach, zamkach, kasztelach, które również i dzisiaj stanowią tło średniowiecznych potyczek i turniejów. 

 

Poprawiony: czwartek, 05 stycznia 2012 11:10 Więcej…
Turystyka Centralny Łuk Turystyczny - szlaki

Galeria zdjęć

Mapy i szlaki


 

Pokaż Kłodawa-zintegrowe-punkty na większej mapie

 

Zobacz więcej

 

Dołącz do nas

Facebook Twitter myspace flickr youtube

 

Przewodniki