Miasto - Sport

Fotorelacja z roztrzygnięcia 34 plebiscytu Przeglądu Konińskiego na najlepszego Sportowca

Email Drukuj PDF

18 DSC 003853 DSC 0077

16 marca 2017 r. na scenie konińskiego „Oskardu” stanęło trzynastu wyróżnionych w gali podsumowująca 34. Plebiscyt Przeglądu Konińskiego na Najpopularniejszego Sportowca Naszego Regionu. Na scenie stanęło pięciu najpopularniejszych sportowców w dwóch kategoriach: dyscyplin nieolimpijskich i olimpijskich. W pierwszej grupie zwyciężyła Maria Stranc z UKS OSiR Kleczew. Na drugim miejscu uplasował się: Sebastian Rympel z Regionalnego Klubu Karate Kyokushin Konin, a na trzecim miejscu Julian Kubiak z Turkowskiego Klubu Karate. W kategorii sportów olimpijskich wygrał Mateusz Godlewski z Konińskiego Klubu Szermierczego. Drugą pozycję zajął Mateusz Kostański z Konińskiego Ludowego Towarzystwa Cyklistów. Trzeci był Igor Jakubowski z konińskiego Zagłębia. Wyniki obu klasyfikacji zadecydowały głosy nadesłane przez czytelników Przeglądu Konińskiego i Echa Turku. Poznaliśmy też nazwiska sportowca, trenera i działacza roku. Tu wyboru dokonali konińscy dziennikarze sportowi. Sportowcem roku został nasz olimpijczyk, Igor Jakubowski. Tytuł szkoleniowca roku przypadł trenerowi Igora, Andrzejowi Goińskiemu. Działaczem roku został z kolei prezes Medyka Konin, Roman Jaszczak. Po wręczeniu pucharów, dyplomów oraz nagród rzeczowych dla konińskiej publiczności zaśpiewał Łukasz Zagrobelny. Julian Kubiak bardzo dziekuję wszystkim którzy oddali na niego głos.

Fotorelacja:

Poprawiony: wtorek, 21 marca 2017 08:22 Więcej…

Zapraszamy na mecz piłki nożnej

1 plakat na mecze

Poprawiony: czwartek, 16 marca 2017 13:13

Halowy Turniej Piłki Nożnej Młodzików Starszych (r. 2004/2005) o Puchar Burmistrza Kłodawy

001 DSC 0348173 DSC 0520

18 lutego 2017 r. odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej Młodzików Starszych (r. 2004/2005) o Puchar Burmistrza Kłodawy. W turnieju udział wzięło 12 zespołów. Zostały one podzielone na trzy grupy po cztery drużyny. Następnie po spotkaniach grupowych utworzone zostały cztery grupy po trzy zespoły, gdzie grano odpowiednio o miejsca 1-3, 4-6, 7-9 oraz 10-12. Najwięcej emocji dostarczyły spotkania o miejsca 1-3, gdzie o końcowej klasyfikacji zadecydowały rzuty karne pomiędzy trzema drużynami, gdyż po rozegranych spotkaniach trzy drużyny miały po 3 punkty oraz 3:3 w bramkach. Tutaj najlepiej spisali się zawodnicy Górnika Konin, którzy zdobyli 4 bramki, drugie miejsce przypadło Oranje Konin 2004 (3 bramki), a trzecie dla Górnika Kłodawa Niebieskiego (2 bramki).Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany: Igor Drapiński (KS Górnik Kłodawa Niebieski).

Poprawiony: wtorek, 21 lutego 2017 09:39 Więcej…

Pierwsze medale w 2017 roku.

01 IMG 450410 IMG 4631

Pięć medali wywalczyli nasi zawodnicy na VI Mistrzostwach Polski Centralnej Oyama Karate w Łodzi. Do zawodów przystąpiło pięciu karateków TKK z Kłodawy. Łącznie w łódzkim turnieju wzięło udział ponad 140 zawodników. Mistrzostwa rozgrywane były w konkurencji kata. Sukces odniosła trójka zawodników. Są nimi: Anita Muraszewska, która w swojej kategorii wiekowej zdobyła złoty medal; Oskar Wawrzyniak – srebrny medal oraz Igor Grzegorczyk , który wywalczył brąz. Zawodnikom towarzyszyli rodzice oraz instruktorzy: sensei Włodzimierz Rygiert 4 dan oraz sensei Marek Kruk 2 dan, którzy również pełnili funkcję sędziów podczas Mistrzostw.

Poprawiony: poniedziałek, 20 lutego 2017 10:28 Więcej…