Gmina Kłodawa

Polish English French German Russian Ukrainian

Edukacja - Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kłodawie

Email Drukuj PDF

Witam słuchaczy UTW w Kłodawie!
Informuję, że rozpoczęcie roku akademickiego 2012/2013 odbędzie się 15 października 2012 r. o godz. 17:30 w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłodawie.
Wykład inauguracyjny wygłosi Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie prof. nadzw. dr hab. Mirosław Pawlak
Temat wykładu inauguracyjnego: Jak skutecznie uczyć się języków obcych

Poniżej przedstawiam ustalone przez Zarząd UTW propozycje sekcji w roku akademickim 2012/2013. Bardzo proszę zapoznać się z propozycjami, wybrać dla siebie te, w których zechcecie uczestniczyć. Podczas inauguracji roku akademickiego otrzymacie deklarację uczestnictwa w sekcjach, w której, po wcześniejszych przemyśleniach, złożycie podpis przy wybranych przez siebie sekcjach. Pozwoli nam to szybciej uruchomić edukację w nowym roku akademickim.
Oczekujemy także od Was propozycji nowych ciekawych sekcji, mając jednak na względzie możliwość zatrudnienia wykładowcy lub instruktora miejscowego ze względu na dodatkowy koszt zwrotu kosztów dojazdu oraz opłatę za godzinę – 30zł. Wasze propozycje natychmiast zostaną przesłane słuchaczom UTW oraz wpisane do deklaracji uczestnictwa w sekcjach.
W nowym roku zostaną uruchomione tylko te sekcje, które będą cieszyły się Waszym zainteresowaniem.
Ze względu na niską frekwencję naszych studentów podczas wykładach organizowanych dla WSZYSTKICH słuchaczy UTW bardzo proszę o pomoc w ustaleniu propozycji tematyki wykładów (jeden w miesiącu) w nowym roku akademickim - czego wykłady mają dotyczyć, jaka tematyka Was interesuje, propozycje osób, które mogą wykład poprowadzić. Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Proponujemy w nowym roku dwie nowe sekcje (pozycja 1 i 2)
Pani Iwona Dolińska do swojej propozycji sekcji napisała e-mail, który poniżej przedstawiam:
„Zamiast cyklu "epoka po epoce" proponuję Państwu cykl w/g tematów malarskich. To pozwoliłoby na obserwację ewolucji malarstwa, a uczestnicy znajdowaliby coś dla siebie na każdych zajęciach, bez czekania na swoją ulubioną epokę!:) Zajęcia miałyby charakter konwersatoryjny. Nie jest wymagana wiedza historyczno-artystyczna. Proszę o zapisywanie się wszystkich, którzy chcieliby regularnie podglądać dzieła sztuki. Proponowane przeze mnie tematy zajęć sekcji "Spotkania ze sztuką" w pierwszym semestrze to:

 • 1. Co widzimy na obrazie? Zajęcia wprowadzające: kolor, technika malarska, perspektywa, kompozycja.
 • 2. Kim są te dzieci? Portret reprezentacyjny, grupowy, trumienny, groteskowy.
 • 3. Krzesło, czyli autoportret.
 • 4. Ukryte znaczenia, kwadraty i plamy. Pejzaż inaczej.
 • 5. Czy martwa natura może stać się żywa?
 • 6. Jak poznać świętego? Malarstwo religijne.
 • 7. Ikony, czyli pisanie.
 • 8. Historie nie z tej ziemi! Malarstwo mitologiczne.
 • 9. Sceny rodzajowe, czyli jak zwykłe zostaje uwiecznione i co z tego wychodzi.
 • 10. Manipulowanie historią. Malarstwo historyczne polskie i francuskie.

Każdy temat będzie bogato ilustrowany wybitnymi dziełami sztuki, także współczesnej (bo tej nie należy się bać!) (zajęcia koniecznie w sali z rzutnikiem multimedialnym!).
Poza tym chciałabym z grupą odbyć jedne zajęcia terenowe - w Muzeum Narodowym w Poznaniu."

Propozycje sekcji w roku akademickim 2012/2013
„UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU W KŁODAWIE"

Sekcje odpłatne – 30zł za godzinę podzielone przez liczbę uczestników:

 • 1. sekcja zielarska (minimum 10 osób)– prowadzący dr Włodzimierz Kowalczyk
 • 2. sekcja: Spotkania ze sztuką ZS nr2 w Kłodawie; prowadząca mgr Iwona Dolińska
 • 3. sekcja rekreacyjna z muzyką - Przedszkole nr1 w Kłodawie, prowadząca mgr Magdalena Kucia
 • 4. sekcja języka francuskiego dla początkujących - ZS nr2 w Kłodawie; prowadząca mgr Iwona Dolińska
 • 5. sekcja języka francuskiego dla zaawansowanych - ZS nr2 w Kłodawie; prowadząca mgr Iwona Dolińska
 • 6. sekcja języka angielskiego dla początkujących;
 • 7. sekcja języka angielskiego dla zaawansowanych;
 • 8. sekcja informatyczna dla początkujących; ZS nr1 w Kłodawie; prowadząca mgr Maria Bartłomiejczyk
 • 9. sekcja informatyczna dla zaawansowanych; ZS nr1 w Kłodawie; prowadząca mgr Maria Bartłomiejczyk

Sekcje nieodpłatne:

 • 1. sekcja wokalna, GOK w Kłodawie; prowadząca mgr Janina Roszkiewicz
 • 2. sekcja ekonomiczna – prowadzący mgr Marcin Kowalczyk
 • 3. sekcja turystyczna – wycieczki dla wszystkich chętnych słuchaczy UTW (nie trzeba deklarować uczestnictwa na karcie deklaracji udziału w sekcjach)
 • 4. sekcja Nordic Walking – codziennie od momentu inauguracji

Proszę o wnikliwą analizę i podjęcie interesującej dla siebie decyzji.
Pozdrawiam serdecznie!
Wiesława Wojciechowska
Prezes UTW w Kłodawie

Pozdrawiam!
W.W.

Email Drukuj PDF

Zarząd UTW w Kłodawie zaprasza słuchaczy oraz osoby zainteresowane spoza UTW na wykład Pani mgr Iwony Dolińskiej poparty prezentacją multimedialną pt. "Architektura Paryża od założenia miasta do dzisiaj". Wykład odbędzie się 4 czerwca 2012r (poniedziałek) w ZS nr 2 w Kłodawie, godz. 16.00
Wykład oparty jest w części na prezentacji multimedialnej na bazie wykonanych zdjęć podczas wycieczki do Paryża zorganizowanej w kwietniu 2012r przez SEKCJĘ FRANCUSKĄ.

Serdecznie zapraszamy!

Email Drukuj PDF

UTW UE LOGO

Stowarzyszenie „Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kłodawie” w ramach realizacji projektu „Babcia w szpilkach a nie w kapciach. Aktywność, Tradycja, Integracja” organizuje spotkania promocyjno – edukacyjno - integracyjne.

Poprawiony: czwartek, 18 sierpnia 2011 09:10 Więcej…
Email Drukuj PDF

Dla członków Stowarzyszenia „Uniwersytet Trzeciego Wieku” (UTW) w Kłodawie rok akademicki 2010-2011 jest okresem szerokiego promowania swojej działalności, realizowanego
drogą aktywizacji społecznej, integracji mieszkańców, edukacji – nie tylko w Kłodawie, lecz także na terenie zrzeszonych w SOLNEJ DOLINIE gmin Chodów i Przedecz.

Dnia 21 stycznia 2011r. grupa studentek Stowarzyszenia UTW w Kłodawie zainicjowała cykl spotkań promocyjno-edukacyjnych i integracyjnych. Pierwsze z nich odbyło się w Chodowie, a uczestniczyły w nim trzy pokolenia mieszkańców gminy Chodów (uczniowie Szkoły Podstawowej w Chodowie, ich rodzice i dziadkowie) oraz delegacja „seniorek” – studentek UTW z Kłodawy.

Była to oczywiście znakomita okazja do uczczenia Dnia Babci i Dnia Dziadka. Dzieci przedstawiły jasełka i zachęciły uczestników spotkania do wspólnego kolędowania. Kolejnym
punktem był występ Piotrusia Matuszewskiego, uzdolnionego akordeonisty. Wyzwolił on energię wokalną członkiń UTW, które następnie zaraziły śpiewem i zabawą całą salę.

Prezes Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kłodawie P. Wiesława Wojciechowska zaprezentowała 3-letni dorobek organizacji, zachęcając wszystkich – nie tylko babcie i dziadków – do aktywności w zakresie edukacji, kultury, sportu i rekreacji. Pani Prezes podkreśliła, że ludzka aktywność nie kończy się z chwilą przejścia na emeryturę, a człowiek uczy się przez całe życie. „Chcemy dzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem, zachęcamy Was – seniorów z Chodowa – do podobnych działań we własnym zakresie lub do przyłączenia się do nas”.

Po tym wystąpieniu wywiązała się ożywiona dyskusja. Społeczność chodowska, a w szczególności seniorzy, zainteresowana była działalnością UTW w Kłodawie, działającymi w
strukturach Uniwersytetu sekcjami, tematyką wykładów. Nie zabrakło też pytań o sferą finansową przynależności do Stowarzyszenia. Dużym zainteresowaniem cieszył się baner reklamowy przedstawiający dokumentację fotograficzną UTW w Kłodawie.

Spotkanie zakończyło się wspólną zabawą łączącą trzy pokolenia chodowian i delegację UTW w Kłodawie. Impreza wpisuje się w projekt „Babcia w szpilkach, a nie w kapciach”, który
został złożony za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Solna Dolina” i obecnie oczekuje na rozpatrzenie w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu.

 

 

 

 

Poprawiony: poniedziałek, 14 lutego 2011 10:28
Email Drukuj PDF
 1. O naszej działalności możemy dowiedzieć się ze strony Urzędu Miasta i Gminy w Kłodawie http://www.klodawa.wlkp.pl w zakładce EDUKACJA → UTW
 2. Informacje na temat naszego Stowarzyszenia podane są na stronie www.ngo.pl.
 3. Ponadto informujemy, że dzięki życzliwości i wkładu pracy p. Jarosława Cichońskiego założyliśmy naszą stronę internetową, którą będziemy uzupełniali o nowe informacje: http://www.utw.wlkp.pl/
 4. Poczta e-mail naszego UTW: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
 5. Tak samo jak na pocztę można też wejść na portalu „Nasza Klasa” do naszego UTW, w którym zamieszczono mnóstwo naszych zdjęć.


Prezes UTW w Kłodawie – Wiesława Wojciechowska
Poprawiony: wtorek, 10 lutego 2009 12:47

Strona 1 z 3

Galeria zdjęć

Mapy i szlaki


 

Pokaż Kłodawa-zintegrowe-punkty na większej mapie

 

Zobacz więcej

 

Dołącz do nas

Facebook Twitter myspace flickr youtube

 

Przewodniki

 

http://www.raybantaiwan.info Mk français Toms thailand Air Adidas thailand Adidasランニングシューズ 日本 http://www.tiffanytw.info gucci 台灣 Reebok 台灣 Birkenstock canada Mk bag india 球衣 台灣 Adidas靴 日本 prada 台灣 Mk thailand http://www.asicstw.info Keds 台灣 Nike thailand Birkenstock singapore http://www.fitflopstw.info oakley thailand Nike Danmark adidas australia Fitflop 日本 Ecco 日本 Adidas india http://www.fitflopstaiwan.info Ray Ban thailand gucci 台灣 http://www.asicscanada.info oakley india Adidas sale thailand 索康尼 台灣 Ecco Danmark Saucony鞋 台灣 Asics india http://www.oakleytw.info http://www.mktw.info asics australia Fitflop français PANDORA india Timberland india Toms india Vans 台灣 http://www.timberlandblackshoes.us Ray Ban 台灣 Asics shoes india http://www.tomsredshoes.us Nike india Parajumpers Nederland Adidas shoes thailand Birkenstock thailand toms australia http://www.tomssingapore.info Vans india Asics Vans 日本 購入 Adidas 日本 Salomon Danmark http://www.tiffanynecklace.us 安德玛 台灣 Parajumpers canada Moncler 日本 New Balance india Vans thailand Keds 日本 Salomon français Keds 台灣 パンドラ 日本 Clarks uk Beats 台灣 gucci 台灣 Keds thailand http://www.salomontaiwan.info Polo india Adidas français Asics 日本 Jordan shoes français onitsuka tiger india Birkenstock Danmark http://www.tomsshoestaiwan.info Puma thailand Ugg 台灣 Nike 日本 http://www.asicsaustralia.info Tiffany 日本 http://www.michaelkorsbagsshop.us Vans Danmark Air Max français asics onitsuka tiger india NB Danmark NB thailand Saucony 台灣 Puma 日本 Asics Danmark http://www.uggtw.info Adidas thailand Adidas 日本 http://www.tomstaiwan.info Air Jordan français toms shoes australia iPhone Case india Nike singapore Jordan india Fitflop canada Puma india http://www.onitsukatigerindia.info Jordan 台灣 oakley thailand Timberland 台灣 Fitflop Danmark http://www.salomonspeedcross3.us Timberland 日本 美津浓 台灣 http://www.fitflopcanada.info Keds 台灣 http://www.vansshoessale.us Ecco thailand Birkenstock 日本 Birkenstock sandals canada http://www.teleporthq.com Adidas running shoes thailand Ray Ban india Reebok india canada goose Danmark NB 日本 http://www.timberlandtw.info http://www.cheapsalesunglasses.us Asics thailand http://www.salomontw.info Jordan français gucci 台灣 Puma india birkenstock australia Adidas 日本公式サイト Ray Ban 日本 onitsuka tiger australia http://www.tomstaiwanstore.info Moncler français Air Max thailand Air Max Danmark Clarks india Moncler uk oakley Danmark

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information