Gmina Kłodawa

Polish English French German Russian Ukrainian

Aktualności

Akademia Dobrej Komunikacji w województwie wielkopolskim!

Email Drukuj PDF

Szanowni Państwo!


Przesyłam informację o bezpłatnych szkoleniach, które prowadzimy dla organizacji pozarządowych z Wielkopolski z prośbą o rozesłanie do organizacji z Państwa regionu i/lub załączenie informacji na stronie internetowej.

Jest to cykl szkoleń z komunikacji, social media i narzędzi, w tym Facebooka, które na pewno będzie bardzo przydatne dla NGO. Organizacje dowiedzą się jak skutecznie korzystać z tych narzędzi. 

Są 2 terminy do wyboru (w szkoleniach może wziąć udział tyko jedna osoba z organizacji, dlatego druga osoba może być na liście rezerwowej i przyjść, jeśli pierwsza nie będzie mogła wziąć udziału):


22.11.2018 (czwartek)
, 15.00 – 20.30 
ul. Bukowska 27/29, Poznań. 
Informacja o szkoleniu: http://wrk.org.pl/szkolenie-od-samego-facebooka-3/


27.11.2018 (wtorek), 15.00 – 20.30, 
ul. Bukowska 27/29, Poznań. 
Informacja o szkoleniu: http://wrk.org.pl/szkolenie-od-samego-facebooka-4/

Dowiedz się jak skutecznie przyciągnąć odbiorców do Twojej organizacji pozarządowej ???? ????

Akademia Dobrej Komunikacji w województwie wielkopolskim! 
Jest to CYKL szkoleń dla organizacji pozarządowych i grup nieformalnych, dzięki któremu dowiecie się, jak efektywnie komunikować i promować swoją działalność, poznacie przydatne narzędzia i aplikacje do promocji swoich działań.

Organizatorzy
#AkademiaDobrejKomunikacji to projekt Przestrzeń from Facebook i Fundacja TechSoup, który ruszył w całej Polsce. 
W naszym województwie partnerem regionalnym została Wielkopolska Rada Koordynacyjna Związek Organizacji Pozarządowych.

Wstęp jest bezpłatny! 
Zapewniamy 2-daniowy obiad, zaświadczenie i ciekawą wiedzę ????????????


Szczegóły na: www.wrk.org.pl  oraz na FB WRK

IV Otwarty Puchar Makroregionu Centralnego OYAMA PFK w Kata i Kumite

Email Drukuj PDF

Dnia 27 października 2018 r., podczas obchodów Gminnych Dni Sportu i Profilaktyki w Kłodawie odbył się IV Otwarty Puchar Makroregionu Centralnego OYAMA PFK w Kata i Kumite, zorganizowany przez Turkowski Klub OYAMA Karate oraz  Gminę Kłodawa w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 1 im. św. Jana Pawła II w Kłodawie. Wystartowało około 140 zawodników z Konina, Koła, Łodzi, Piotrkowa Trybunalskiego, Legionowa, Darłowa, Otwocka, Turku, Kłodawy, Ślesina, Grodźca, Rychwała, Dąbia, Przedcza i Brudzewa. Sędzią Głównym Pucharu był Sensei Włodzimierz Rygiert 4 dan, Szef Makroregionu Centralnego  OYAMA PFK. Zawody sędziowali Sensei: Wiesław Lewandowski 4 dan, Krzysztof Wojewoda 4 dan, Dariusz Szulc 4 dan, Adam Sochan 4 dan, Kornelia Lewandowska 2 dan, Miron Kowalski 2 dan, Dominika Ziółek 1 dan, Paweł Wasiak 1 dan oraz Sempai Hubert Chwiałkowski 2 kyu.
Konkurencje techniczne: Kata i Kobudo rozegrano systemem mieszanym, t.j. eliminacje oceniano punktowo do wyłonienia najlepszych czwórek, a półfinały i finały pucharowo z użyciem chorągiewek. Konkurencje walki: Lekki kontakt i Semi-knockdown w całości przeprowadzono systemem pucharowym. 

W ramach imprezy Gmina Kłodawa i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kłodawie realizowała Program Profilaktyczny pt. "Zdrowe ciało, zdrowy duch, zdrowe relacje". Podczas obchodów Gminnych Dni Sportu i Profilaktyki, tradycyjnie już, dostępne było stoisko informacyjno - konsultacyjne w zakresie profilaktyki uzależnień i przeciwdziałania przemocy.  Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali bezpłatny posiłek, drożdżówkę oraz wodę mineralną.

WYNIKI
Konkurencja KATA

Kategoria Dziecko (do 8 lat)
1. Świątek Bartosz, Konin
2. Spychała Mikołaj, Rychwał
3. Mruk Monika, Koło
Kategoria Dziecko Starsze (do 10 lat), dziewczęta
1. Kozłowska Zuzanna, Łódź
2. Niżewska Maja, Koło
3. Arczewska Maria, Legionowo i Sosin Oliwia, Łódź
Kategoria Dziecko Starsze (do 10 lat), chłopcy
1. Karolak Kacper, Konin
2. Jabłoński Aleksander, Łódź
3. Nowakowski Bartosz, Koło i Śliwowski Oskar, Kłodawa
Kategoria Młodziczki (do 12 lat)
1. Szczepańska Adrianna, Łódź
2. Bartoszek Klaudia, Łódź
3. Kowalczyk Zuzanna, Konin i Ufnal Lena, Legionowo
Kategoria Młodzicy (do 12 lat)
1. Kulisz Fabian, Turek
2. Piątkowski Marcin, Łódź
3. Szostak Mateusz, Koło i Karolak Piotr, Łódź
Kategoria Juniorka Młodsza (do 14 lat)
1. Marcinkowska Natalia, Łódź
2. Tomaszewska Julia, Konin
3. Kwiatkowska Dominika, Legionowo i Kwiatkowska Aleksandra, Legionowo
Kategoria Junior Młodszy (do 14 lat)
1. Czajkowski Szymon, Konin
2. Ogrodowczyk Kacper, Turek
3. Niedbała Mateusz, Legionowo i Frontczak Olgierd, Konin
Kategoria Juniorka (do 16 lat)
1. Muraszewska Anita, Kłodawa
2. Fister Inga, Piotrków Trybunalski
3. Andrzejewska Wiktoria, Kłodawa i Wasielewska Maria, Koło
Kategoria Junior (do 16 lat)
1. Matczak Patryk, Łódź
2. Jagła Bartosz, Łódź
3. Józefiak Wiktor, Turek i Kaczmarek Igor, Turek
Kategoria Juniorzy Starsi (do 18 lat)
1. Królikowska Natalia, Kłodawa
2. Kuśmierczak Martyna, Turek
3. Tyszko Julia, Piotrków Trybunalski i Polus Kacper, Turek

Konkurencja KOBUDO

Kategoria Juniorzy (do 16 lat)
1. Wasielewska Maria, Koło
2. Muraszewska Anita, Kłodawa
3. Józefiak Wiktor, Turek
Kategoria Juniorzy Starsi (do 18 lat)
1. Królikowska Natalia, Kłodawa
2. Polus Kacper, Turek
3. Kuśmierczak Martyna, Turek

Konkurencja LEKKI KONTAKT

Kategoria Młodzik (do 12 lat)
do 35 kg
1. Przybylski Juliusz, Legionowo
2. Tomaszewski Mateusz, Konin
3. Kobierski Hubert, Konin i Szostak Mateusz, Koło
do 40 kg
1. Janiak Adam, Konin
2. Zalewski Oliwier, Konin
do 45 kg
1. Łaski Adrian, Legionowo
2. Augustyniak Szymon, Konin
3. Owczarek Mateusz, Piotrków Trybunalski i Golla Aleksander, Legionowo
do 50 kg
1. Waberski Adam, Koło
2. Szporak Maciej, Piotrków Trybunalski
3. Jarosiński Gabriel, Legionowo i Odrzygóźdź Jędrzej, Legionowo
powyżej 50 kg
1. Kowalczykiewicz Kacper, Konin
2. Kafar Amadeusz, Piotrków Trybunalski
Kategoria Młodziczki (do 12 lat)
do 40 kg
1. Bartoszek Klaudia, Łódź
2. Wiśniewska Martyna, Koło
3. Mekwińska Antonina, Piotrków Trybunalski
do 45 kg
1. Kowalczyk Zuzanna, Konin
2. Furtak Daria, Rychwał
Kategoria Junior Młodszy (do 14 lat)
do 45 kg
1. Frontczak Olgierd, Konin
2. Borowski Hubert, Kłodawa
3. Bałdys Hubert, Kłodawa i Spychała Maksymilian, Rychwał
do 50 kg
1. Mazurkiewicz Adam, Piotrków Trybunalski
2. Klapczyński Igor, Koło
do 55 kg
1. Ogrodowczyk Kacper, Turek
2. Skłucki Aleksander, Legionowo
powyżej 60 kg
1. Czajkowski Szymon, Konin
2. Skrzypczak Kacper, Kłodawa
Kategoria Juniorka Młodsza (do 14 lat)
do 40 kg
1. Wilińska Hanna, Konin
2. Jamro Weronika, Piotrków Trybunalski
do 45 kg
1. Lemczak Oliwia, Legionowo
2. Marcinkowska Natalia, Łódź

Konkurencja SEMI-KNOCKDOWN

Kategoria Junior (do 16 lat)
do 55 kg
1. Kaczmarek Igor, Turek
2. Bartczak Tomasz, Darłowo
3. Bolewski Wiktor, Kłodawa
do 65 kg
1. Matczak Patryk, Łódź
2. Motyka Jakub, Kłodawa
do 70 kg
1. Michalak Damian, Grodziec
2. Piekarczyk Kamil, Turek
do 75 kg
1. Grzegorczyk Igor, Kłodawa
2. Jagła Bartosz, Łódź

SERDECZNIE GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM, ICH TRENEROM I RODZICOM !
 
Galeria zdjęć:

 
 
Poprawiony: środa, 07 listopada 2018 15:22

100-lecie Odzyskania Niepodległości

Email Drukuj PDF

plakat 11 listopada 2018 r

Wyniki wyborów

Email Drukuj PDF

W wyborach przeprowadzonych w dniu 21 października 2018 r. żaden z 6 kandydatów nie został wybrany na Burmistrza Kłodawy, ponieważ nie otrzymał więcej niż połowę ważnie oddanych głosów.  W dniu 4 listopada 2018 r. zostanie przeprowadzone ponowne głosowanie na dwóch kandydatów, którzy otrzymali największą liczbę ważnych głosów. Głosowanie zostanie przeprowadzone w godzinach od 7.00 do 21.00 w tych samych lokalach wyborczych, co w dniu 21 października 2018 r.

Kandydatami na burmistrza w ponownym głosowaniu są:

  • 1) MICHALAK Piotr
    Zgłoszony przez KWW PIOTRA MICHALAKA
  • 2) NIESTRAWSKA Aneta
    Zgłoszona przez KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ.

 

Wybrani Radni:

OkręgImię i nazwiskoKomitet wyborczy
1 Krzysztof KRUSIŃSKI KWW PIOTRA MICHALAKA
2 Marzanna CHUCHRO KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
3 Adam Marek CHMIEL KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
4 Anna MICHALAK KWW ANNY MICHALAK
5 Aneta Maria ZIELIŃSKA KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
6 Paweł WITKOWSKI KWW PIOTRA MICHALAKA
7 Barbara Marianna WIŚNIEWSKA KOMITET WYBORCZY PSL
8 Ryszard Wiesław SZUBERT KWW PIOTRA MICHALAKA
9 Ryszard FRĄTCZAK KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
10 Barbara FRĄTCZAK KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
11 Katarzyna Agata KALINOWSKA KWW PIOTRA MICHALAKA
12 Edyta GŁÓWCZYŃSKA KWW PIOTRA MICHALAKA
13 Janusz Aleksander ŁOPACIŃSKI KWW DOROTY GALUS
14 Krystyna Maria KACPRZAK KWW PIOTRA MICHALAKA
15 Grzegorz Józef SIWIŃSKI KW TOWARZYSTWO SAMORZĄDOWE

 Protokoły i wyniki w BIP: http://bip.klodawa.wlkp.pl/?a=1913

Poprawiony: poniedziałek, 22 października 2018 10:02

Frekwencja wyborcza

Email Drukuj PDF

wybory logo

f1

f1

Poprawiony: niedziela, 21 października 2018 18:09

Strona 1 z 136

Życie w Kłodawie Aktualności

Galeria zdjęć

Mapy i szlaki


 

Pokaż Kłodawa-zintegrowe-punkty na większej mapie

 

Zobacz więcej

 

Dołącz do nas

Facebook Twitter myspace flickr youtube

 

Przewodniki

 

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Używamy cookies, żeby zrozumieć w jaki sposób użytkownicy korzystają z witryny i dostosować ją tak, aby korzystanie z niej było dla nich przyjemniejsze i ciekawsze. Stosujemy cookies także w celach reklamowych i statystycznych. Cookies mogą być również stosowane przez współpracujących z nami reklamodawców oraz przez firmy badawcze.W każdej chwili mogą Państwo zmienić swoje ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu końcowym. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk