Gmina Kłodawa

Polish English French German Russian Ukrainian

Aktualności

Dni Kłodawy 2007

Email Drukuj PDF
W dwa weekendowe popołudnia, 16 i 17 czerwca, Kłodawa opustoszała. Kto żyw, śpieszył na miejski stadion. Tam bowiem organizatorzy, głównie samorząd gminny, przygotowali dla mieszkańców wiele atrakcji w ramach tegorocznego święta miasteczka nad Rgilewką. Było dla każdego coś interesującego. Nie obyło się bez niespodzianek.

Obchody święta miasta zainaugurował piknik rodzinny dla osób sprawnych inaczej i ich rodzin, zorganizowany na hali sportowej przy Zespole Szkół Nr 1 przez burmistrza, Świetlicę Socjoterapeutyczną i Młodzieżową Drużynę Pożarniczą. Gościnnie wystąpili zaproszeni uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Dąbiu i dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej, działającej przy tej placówce.

Tradycyjnie podczas organizowanych od lat świąt miasteczka nad Rgilewką musi popadać. Nie inaczej było i w tym roku. Gdy w sobotnie popołudnie zawodnicy przygotowywali się do startu w biegach sztafetowych, słońce zakryły mokre chmury. Nie przeszkodziło to jednak w organizacji zmagań na stadionowej bieżni. Na starcie stanęły drużyny reprezentujące pięć szkół podstawowych i dwóch gimnazjów. W kategorii “podstawówki” dystans 10 okrążeń po 600 metrów każde najszybciej pokonała ekipa Zespołu Szkół Nr 2. Drugie miejsce “wybiegała” drużyna z Bierzwiennej Długiej, a brązowa lokata przypadła “Jedynce”. Kolejne miejsca zdobyli biegacze z Górek i Dębiny. W kategorii gimnazjalnej, zarówno w grupie chłopców i dziewcząt, najlepszymi po 8 okrążeniach po 800 metrów każde, okazali się zawodnicy i zawodniczki “Jedynki”, a “Dwójka” musiała zadowolić się drugą lokatą. Wręczaniu pucharów przez burmistrza Józefa Chudego i jego zastępcę Pawła Nowaka towarzyszyło słońce.
W niedzielę rano trwały zmagania w Turnieju Piłki Siatkowej o puchar Burmistrza. Spośród sześciu startujących ekip główne trofeum zdobyła drużyna “Policja Kłodawa”. Wicemistrzem turnieju zostali “Nauczyciele”, a brązowe miejsce przypadło zawodnikom Liceum Ogólnokształcącego. Czwartą lokatę wywalczyli siatkarze z ZS Nr 2 a piątym miejscem podzieliły się ekipy Chodowa i ZS Nr 1.
Ponad setka miejscowych artystów przewinęła się przez stadionową estradę w ramach Prezentacji Dorobku Artystycznego Placówek Oświatowych i Kulturalnych . Swoje sceniczne umiejętności zaprezentowali członkowie zespołu “Kolorowe Nutki” działającego przy Kłodawskim Stowarzyszeniu “Sprawni Inaczej”, uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Wólce Czepowej, “podstawówek” z Lubońka, Korzecznika, Bierzwiennej Długiej, Górek, Dębiny i kłodawskiej “Jedynki”.Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, po zaprezentowaniu ciekawego spektaklu “Plan astroidalny”, wspólnie z nauczycielami i rodzicami zaśpiewali własną piosenkę na lwowską nutę “Tylko w Kłodawie”. Karkołomne łamańce zaprezentowali członkowie zespołu break dance “Red Eye Crew/Soul Rebel” z Wałcza-Piły, do których dołączyli młodzi adepci tej sztuki z miejscowego GOK “trenowani” przez Anetę Węglewską. Przez godzinę “szalała” na estradzie “gwiazda wieczoru”, aktorka i piosenkarka Adrianna Biedrzyńska. Sobotnie atrakcje zakończyła zabawa taneczna, a miłośnikom pląsów przygrywał zespół “Ex Dance”.
Ponownie estrada zapełniła się w niedzielne popołudnie. Tym razem wystąpiły zespoły taneczne działające przy Gminnym Ośrodku Kultury - “Gama”, Gama II”, “Gama Junior”, grupa break dance “Global B-Boys” oraz Formacja Tańca Towarzyskiego. Instruktorem tych zespołów jest Iwona Łagodzińska. Zarząd Gminny Towarzystwa Samorządowego w Kłodawie ufundował puchar i listy gratulacyjne dla pani Iwony Łagodzińskiej i całej rodziny zespołów Gama za ich wybitne osiągnięcia na arenie krajowej.
Licznie zgromadzoną publiczność rozśmieszał do łez kabaret “Afera” - “gwiazda” niedzielnego wieczoru. Miłośnicy tańca bawili się przy rytmach zespołu “Pro-Eden”.

Po raz pierwszy w ramach Dni Kłodawy zorganizowana została I edycja Ogólnopolskiego Święta Rzepaku. Przy polach demonstracyjnych czterech plantatorów tej rośliny działały punkty informacyjno-konsultacyjne 22 firm, instytucji i organizacji rolniczych. Na stadionie czynne było wspólne stoisko informacyjne Kłodawskiego Ośrodka Kultury Rolnej i Krajowego Zrzeszenia Plantatorów Rzepaku. - Święto rzepaku jest w tym roku włączone do programu Dni Kłodawy, ale od 2008 roku będzie to już Święto Kwitnącego Rzepaku. W przyszłym roku święto to przypadnie 10 maja - poinformował dr Włodzimierz Kowalczyk, inicjator święta oleistej rośliny, powszechnie uprawianej w rejonie Kłodawy. Rozstrzygnięty został ogólnopolski konkurs na hasło promujące biodiesel jako paliwo do aut. Spośród 168 haseł nadesłanych z terenu kraju, za najciekawsze jury uznało zdanie: “Hej! Biodiesel jest okej!” autorstwa Karoliny Peda z Kłodawy.

Po “gwiaździstym” przemarszu dętych kapel z Osiedla Górniczego i Starówki na miejski stadion rozpoczął się IX Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych OSP. Na murawie w muzyce marszowej i na estradzie w muzyce koncertowej zaprezentowało się sześć kapel. Były to: Gminna Orkiestra Dęta GOK Babiak, Dęta Orkiestra OSP z Osieka Wielkiego, Gminna Orkiestra Strażacka z Grzegorzewa, Miejsko-Strażacka Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Dąbia, Orkiestra Dęta OSP Dęby Szlacheckie oraz Miejska Orkiestra Dęta OSP Koło. Główną nagrodę - prawo reprezentowania powiatu na Wojewódzkim Przeglądzie Orkiestr Dętych OSP jury przeglądu przyznało kolskiej orkiestrze pod batutą Krzysztofa Lityńskiego. Puchar i dyplom Klubu Radnych Powiatowych Towarzystwa Samorządowego dla najmłodszych wiekiem członków kapeli przypadł Miejsko-Strażackiej Orkiestrze Dętej z Dąbia, kierowanej przez Mariana Pięgota. Kapelmistrz tej wyróżnionej orkiestry poprowadził zbiorowe wykonanie utworu “Orkiestry dęte” przez wszystkie zespoły uczestniczące w przeglądzie.

W ramach Wystawy Gospodarczej na płycie stadionu zaprezentowało się kilkanaście miejscowych firm i zakładów, a wśród nich dwa największe -Kopalnia Soli i Kutnowska Hodowla Buraka Cukrowego ze Straszkówka. Swoje wyroby prezentowali twórcy ludowi. Stoisko, promujące gminę, miał też Urząd Miasta i Gminy. Spore zainteresowanie wzbudziła Wystawa Koni Hodowlanych z rejonu Kłodawy, zorganizowana przez Zarząd Powiatowy Wielkopolskiego Związku Hodowców Koni w Kole. Atrakcją była prezentacja 14 koni różnych ras na płycie stadionu, poprowadzona przez sekretarza koła Bernarda Brzoskiego.Poprawiony: poniedziałek, 18 czerwca 2007 16:17 Więcej…

Dni Kłodawy 2007

Email Drukuj PDF
Pierwszy dzień już za nami. Dzień przeznaczony był na prezentację twórczości mieszkańców naszej gminy. Cieszymy się, że Kłodawa jest tak twórczym miasteczkiem, zwłaszcza jej młodzież, której nie brakuje talentów muzycznych i tanecznych. Wieczór uświetnił koncert Adrianny Biedrzyńskiej oraz zabawa taneczna w parku Górnika.


Dziś zapraszamy do Parku Górnika na:

 • 14.00 IX Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych OSP,

   
 • 17.00 Występ zespołów tanecznych: GAMA, GLOBAL B-BOYS, FORMACJA TAŃCA TOWARZYSKIEGO,

   
 • występ grupy RED EYE CREW/SOUL REBEL z Wałcz-Piła


   
 • 19.00 Kabaret AFERA z Poznania rozbawi nas do łez,

   
 • 20.00 Zabawa taneczna z zespołem PRO-EDEN

Prognozowana pogoda: do 26 oC w szczycie, wieczór ciepły 19 oC, ciśnienie 996 hPa, lekki powiew wiatru 5 m/s. Jednym słowem idealna pogoda, zapowiada się świetna zabawa!
Poprawiony: czwartek, 14 lipca 2011 11:00

Program Dni Kłodawy 2007

Email Drukuj PDF
Wszystkich mieszkańców gminy Kłodawa
zapraszamy na Dni Kłodawy w dniach 14 - 17 czerwca 2007.
Szczegółowy plan przebiegu uroczystości na plakacie z prawej strony.

Patronat prasowy zapewnia Przegląd Koniński.
Poprawiony: wtorek, 05 czerwca 2007 15:01

Przekazanie samochodu bojowego OSP Górki

Email Drukuj PDF
W dniu 20 maja 2007 r. Burmistrz Kłodawy - Józef Chudy przekazał samochód bojowy marki "Ford Transit" zakupiony z budżetu miasta i gminy Kłodawa. Życzymy, aby ten wóz służył w ratowaniu ludzkiego życia i mienia, by był bezpiecznym schronieniem i szczęśliwie wracał do strażnicy po zakończonej akcji.
zdjęcia z poświecenia i przekazania pojazdu.
Poprawiony: wtorek, 29 maja 2007 15:44

Święto Konstytucji 3 Maja

Email Drukuj PDF
W dniu wczorajszym odbyła się uroczystość 216 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

O godzinie 10:30 odbyła się Msza Święta za Ojczyznę w kościele parafialnym p.w. Wniebowzięcia NMP w Kłodawie, następnie uczestnicy uroczystości wraz z orkiestrą górniczą "Solanie" przemaszerowali na Plac Wolności. Nastąpiło tam uroczyste złóżenie kwiatów pod pomnikiem poświęconym mieszkańcom Kłodawy poległym za Ojczyznę. Obchody zakończyły się w GOKu występem harcerzy z Zespołu Szkół nr 1 w Kłodawie.

Poprawiony: piątek, 04 maja 2007 20:12 Więcej…

Strona 184 z 184

Życie w Kłodawie Aktualności

Galeria zdjęć

Mapy i szlaki


 

Pokaż Kłodawa-zintegrowe-punkty na większej mapie

 

Zobacz więcej

 

Dołącz do nas

Facebook Twitter myspace flickr youtube

 

Przewodniki