Gmina Kłodawa

Polish English French German Russian Ukrainian

Miasto - Sport

Wigilia z klubem sportowym "Górnik Kłodawa"

Email Drukuj PDF

DSC 0291
18 grudnia 2018 roku, w "Domu Strażaka" w Kłodawie, odbyło się spotkanie wigilijne dla dzieci i młodzieży z klubu sportowego „Górnik Kłodawa”.

Fotorelacja:

Poprawiony: środa, 19 grudnia 2018 13:07 Więcej…

Inaguracja IV edycji Powiatowej Szkolnej Ligi Strzeleckiej

Email Drukuj PDF

DSC 1962

14 grudnia.2018 roku, w Szkole Podstawowej nr 1 im. Św. Jana Pawła II w Kłodawie, odbyła się inauguracja IV edycji Szkolnej Ligi Strzeleckiej (SLS), którą patronatem objął Starosta Kolski. Na uroczystości obecni byli, Burmistrz Kłodawy Piotr Michalak, Radny Powiatu Kolskiego Łukasz Królasik, Prezes Zarządu Powiatowego LOK Andrzej Kowalewski oraz wicedyrektor lokalnej placówki Anna Śliwka. Strzelanie odbywa się z karabinków pneumatycznych kal. 4,5 mm, do tarcz znajdujących się w odległości 10 m. W SLS strzela się do tarcz [Kpn], w których 10 ma średnicę 0,5 mm. Drużyna liczy 6 osób,3 zawodniczki i 3 zawodników. W zawodach wzięło udział 68 zawodników, ze szkół z Koła, Kościelca, Kłodawy, Łęczycy i Lubrańca – Marysinie.

Poprawiony: wtorek, 18 grudnia 2018 14:57 Więcej…

Zapraszamy na IV Otawrty Pakroregionu Centuchar Mralnego Oyama Karate w Kata i Kumite

Email Drukuj PDF

Puchar karate2

Poprawiony: środa, 24 października 2018 10:20

KURS SAMOOBRONY DLA KOBIET W RAMACH GMINNEJ KAMPANII PROFILAKTYCZNEJ „BEZPIECZNA KOBIETA= BEZPIECZNA RODZINA” – edycja 2018

Email Drukuj PDF

DSC 1246
Kolejny raz w Kłodawie zorganizowano kurs samoobrony dla kobiet w ramach Kampanii Profilaktycznej. Program realizowany jest nieodpłatnie dzięki partnerskiej współpracy Urzędu Miasta i Gminy w Kłodawie wraz z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kłodawie z Turkowskim Klubem Karate OYAMA, Szkołą Podstawową nr 2 w Kłodawie oraz Komisariatem Policji w Kłodawie. Kurs jest prowadzony przez wykwalifikowanych instruktorów samoobrony i karate- Sensei Włodzimierza Rygierta Włodzimierza Rygierta 4 Dan oraz Sensei Marka Kruka 2 Dan, doświadczonych trenerów Karate, Kickboxingu i Muay Thai reprezentujących Turkowski Klub Karate OYAMA. Oprócz omówienia podstawowych zasad bezpieczeństwa, uczestniczki uczą się podstawowych technik samoobrony, a dzięki nieskomplikowanym, ale efektywnym ćwiczeniom, podnoszą ogólną sprawność fizyczną. Tematyka kursu obejmuje wzbudzenie poczucia bezpieczeństwa grupy uczestniczek, ćwiczenie wybranych elementów samoobrony, kształtowanie właściwych postaw i zachowań w sytuacjach zagrożenia oraz minimalizacja strachu w stanach zagrożenia. Kobiety podczas zajęć poznają zasady panowania nad emocjami w sytuacji zagrożenia a także umiejętnego dopasowania środków obrony do rodzaju agresji. Podczas kursu uczestniczki nauczą się także stosowania prostych, a równocześnie bardzo skutecznych technik obezwładniania napastnika. Tegoroczny kurs trwa 6 tygodni, od 3 października do 7 listopada 2018 r. Dla dzieci uczestniczek kursu zapewniono opiekę, podczas której organizowane są odrębne zajęcia o charakterze profilaktycznym. Opiekę nad dziećmi sprawuje Pani Malwina Zawada, koordynator lokalnej Placówki Wsparcia Dziennego - Świetlicy Środowiskowej w Kłodawie. Dzięki współpracy z funkcjonariuszami Policji projekt ma również na celu zwiększenie świadomości prawnej. Na zajęciach obecna jest st. sierż. Małgorzata Kubajka, reprezentująca Komisariat Policji w Kłodawie, która udziela porad i informacji kursantkom.

Fotorelacja:

Poprawiony: czwartek, 04 października 2018 12:30 Więcej…

Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

Email Drukuj PDF

WEB FINAL 0710

Poprawiony: poniedziałek, 01 października 2018 11:25

Strona 6 z 42

Galeria zdjęć

Mapy i szlaki


 

Pokaż Kłodawa-zintegrowe-punkty na większej mapie

 

Zobacz więcej

 

Dołącz do nas

Facebook Twitter myspace flickr youtube

 

Przewodniki