Gmina Kłodawa

Polish English French German Russian Ukrainian
Email Drukuj PDF

Ojciec chrzestny Fryderyka, Franciszek Grembecki pochodził ze wsi Ciepliny, a to przecież blisko nas!
Już 25 lipca br. o godz. 16 w Straszkowie, będziecie mieli Państwo okazję uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu, w trakcie którego usłyszeć można będzie muzykę Fryderyka Chopina! Zapraszamy do odwiedzin Festiwalu "Kłodawskie Dwory " 2020.

Festiwal " Kłodawskie Dwory " 2020.

 Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na stronach organizatorów  Kłodawskie Dwory i  Gminny Ośrodek Kultury w Kłodawie.Adam Kałduński jest laureatem ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych, m.in.: w Warszawie, Bydgoszczy, Szafarni, Koninie, Augustowie, a także w Niemczech i na Białorusi. Na 49. Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2018) zdobył II nagrodę, a także nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworów Ignacego Jana Paderewskiego. Brał udział w licznych kursach mistrzowskich, prowadzonych przez wybitnych artystów, takich jak: Nikolai Demidenko, Kevin Kenner, Tamàs Ungar, czy Dina Yoffe.Pianista chętnie występuje solo, jak i kameralnie. Ze szczególną pasją wykonuje muzykę Fryderyka Chopina, wielokrotnie koncertował na zaproszenie Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina. 

Kultura Czy wiecie, że matka Fryderyka Chopina, Tekla Justyna z Krzyżanowskich urodziła się w pobliskim Długiem i została ochrzczona w kościele parafialnym w Izbicy Kujawskiej?

Galeria zdjęć

Mapy i szlaki


 

Pokaż Kłodawa-zintegrowe-punkty na większej mapie

 

Zobacz więcej

 

Dołącz do nas

Facebook Twitter myspace flickr youtube

 

Przewodniki