Gmina Kłodawa

Polish English French German Russian Ukrainian
Email Drukuj PDF
Osiem gminy wraz z Kopalnią Soli „Kłodawa” S.A. tworzących Centralny Łuk Turystyczny przygotowało - Study Tour – czy objazd trasy turystycznej i atrakcji gmin Łęczyca, Kłodawa, Uniejów, Tum, Świnice Warckie, Besiekiery, Chełmno, Krośniewice i Grabów.
Stroną organizacyjną zajmowała się Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego oraz Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemi Łęczyckiej”.
Efekty starań 8 miast i gmin z województwa wielkopolskiego i łódzkiego w zakresie rozwoju turystyki przyjechała ocenić grupa 50 przewodników i właścicieli biur podróży z całej Polski. Podczas dwudniowego pobytu na szlakach Centralnego Łuku Turystycznego mogli poznać atrakcje regionu oraz zorientować się w jakości bazy gastronomicznej i noclegowej.
Celem 50 przewodników i właścicieli biur podróży z Łodzi i okolic, Opola, Lidzbarka Warmińskiego, Bielska- Białej, Krakowa, Gliwic, Poznania, Elbląga, Wągrowca i innych było poznanie walorów tras krajoznawczych, możliwości organizacyjnych oraz zaplecza gastronomicznego i noclegowego na obszarze Gminy Centralnego Łuku Turystycznego.
Pomysł wyjazdu spotkał się z dużym zainteresowaniem i nie wszyscy z racji ograniczonej liczby miejsc mogli w nim wziąć udział. Zdecydowana większość uczestników była pod dużym wrażeniem podziemnej trasy turtystycznej w Kłodawie, kolegiaty w Tumie, propozycji Łęczycy oraz kąpieli w uniejowskich wodach termalnych. Podobało się połączenie wielu atrakcji krajobrazowych i innych na stosunkowo niewielkim terenie.
Była to dwudniowa impreza turystyczna, która odbyła się w dniach 3 i 4 kwietnia 2009 r.
Turystyka Study Tour dla operatorów wycieczek turystycznych

Galeria zdjęć

Mapy i szlaki


 

Pokaż Kłodawa-zintegrowe-punkty na większej mapie

 

Zobacz więcej

 

Dołącz do nas

Facebook Twitter myspace flickr youtube

 

Przewodniki