Gmina Kłodawa

Polish English French German Russian Ukrainian
Email Drukuj PDF

Celem konkursu jest promocja wielkopolskiej wsi, jako miejsca wypoczynku, a także motywacja jednostek turystycznych i agroturystycznych, zwłaszcza tych małych, do podnoszenia standardu usług i zakresu oferty. Bowiem wraz z rosnącym zainteresowaniem turystyką wiejską, rosną również wymagania i oczekiwania klientów. Funkcjonowanie w województwie obiektów o wysokim standardzie i bogatej ofercie turystycznej – takich, jakie prowadzą  laureaci konkursu - stanowi doskonały przykład dla innych i kształtuje wizerunek zarówno branży, jak i całego regionu.

Konkurs ma także zwrócić uwagę turystów na walory krajobrazu przyrodniczego i kulturowego naszego regionu. Wielkopolska posiada bowiem znaczący potencjał dla rozwoju turystyki wiejskiej. Ma znaczne zasoby leśne, dużo jezior, wiele obszarów przyrodniczych prawnie chronionych. Na szlakach turystycznych można napotkać liczne zabytki architektury sakralnej oraz świeckiej: kościoły, pałace, dworki, zamki, muzea, stanowiska archeologiczne i inne, z których znaczna część znajduje się na obszarach wiejskich i stanowi doskonałą atrakcję turystyczną.

Konkurs na najlepszy obiekt turystyki na obszarach wiejskich w Wielkopolsce obejmuje trzy kategorie obiektów uwzględniające zróżnicowanie oferty turystycznej na wsi. Kandydatów do konkursu mogą zgłaszać: wójtowie, burmistrzowie miast i gmin, starostowie, organizacje agroturystyczne i turystyczne, Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Wielkopolska Izba Rolnicza, związki branżowe i organizacje społeczno – zawodowe rolników, Lokalne Grupy Działania programu LEADER.
Do konkursu mogą się również zgłaszać samodzielnie gestorzy i właściciele obiektów z pieczęcią gminy na zgłoszeniu, potwierdzającą przyjęcie do wiadomości przez Wójta/Burmistrza przystąpienie obiektu do konkursu.

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego od 1 marca 2010 rozpoczął nabór zgłoszeń do IV edycji Konkursu na najlepszy obiekt turystyki na obszarach wiejskich w Wielkopolsce.

Za zajęcie I, II i III miejsca w każdej kategorii ocenianych obiektów Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyzna dyplomy oraz nagrody finansowe w wysokości:
I miejsce 10 000 zł
II miejsce 6 000 zł
III miejsce 4 000 zł
Ponadto laureaci i obiekty wyróżnione w konkursie będą objęte działaniami promocyjnymi.

Więcej informacji na temat zasad konkursu znajduje się w na stronie UMWW.

Obsługę konkursu prowadzi Departament Rolnictwa i Rozwoju Wsi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Kontakt:
Justyna Kubiatowicz
tel.: (61)  64 75 244
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Turystyka IV edycja Konkursu na najlepszy obiekt turystyki na obszarach wiejskich w Wielkopolsce

Galeria zdjęć

Mapy i szlaki


 

Pokaż Kłodawa-zintegrowe-punkty na większej mapie

 

Zobacz więcej

 

Dołącz do nas

Facebook Twitter myspace flickr youtube

 

Przewodniki