Gmina Kłodawa

Polish English French German Russian Ukrainian
Email Drukuj PDF

23 września 2011 roku na terenie gminy Kłodawa odbędą się Wielkopolskie Obchody Światowego Dnia Turystyki – święto turystów i wszystkich osób z branży.


W tegorocznym programie Obchodów przewidziano zwiedzanie wyjątkowej atrakcji turystycznej Wielkopolski – Podziemnej Trasy Turystycznej w Kopalni Soli „KŁODAWA” S.A. Podczas części oficjalnej, która odbędzie się w Domu Górnika w Kłodawie zaprezentowane zostaną m.in. osiągnięcia i aktualne działania Samorządu Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie turystyki. Wręczone zostaną również odznaki honorowe „Za zasługi dla województwa wielkopolskiego” oraz nagrody laureatom II Edycji Konkursu o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego za najlepszą pracę magisterską z zakresu turystyki.
Dni Turystyki to najważniejsza tego typu impreza w województwie wielkopolskim – okazja do spotkania się fachowców z różnych dziedzin, podsumowania mijającego roku, a także wymiany doświadczeń i integracji środowiska turystycznego. W Obchodach uczestniczą reprezentanci środowisk, dla których ważny jest rozwój turystyki i promocja Wielkopolski, a więc m.in. przedstawiciele władz województwa wielkopolskiego, stowarzyszeń i organizacji turystycznych, uczelni kształcących kadry dla turystyki, branży turystycznej, samorządów lokalnych, a także władze i członkowie Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej, publicyści krajoznawczy, media oraz inne podmioty i osoby odgrywające znaczącą rolę w popularyzowaniu turystyki.
Regionalne obchody Światowego Dnia Turystyki mają w Wielkopolsce wieloletnią tradycję. Organizowane są każdego roku na przełomie września i października przez Departament Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego we współpracy z partnerami lokalnymi. Do tej pory Obchody odbyły się m.in. w Szamotułach, Kaliszu, Wągrowcu, Pile, powiecie konińskim, a w ciągu ostatnich lat w Gnieźnie, na Świętej Górze k. Gostynia i Cichowie, Wolsztynie, Licheniu, Lesznie, Poznaniu i Żerkowie. Współorganizatorem tegorocznych Obchodów jest Wielkopolskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe oraz Miasto i Gmina Kłodawa.

 

Organizatorzy:
1. Departament Sportu i Turystyki - Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
2. Wielkopolskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe
3. Miasto i Gmina Kłodawa

Turystyka Wielkopolskie Obchody Światowego Dnia Turystyki 2011

Galeria zdjęć

Mapy i szlaki


 

Pokaż Kłodawa-zintegrowe-punkty na większej mapie

 

Zobacz więcej

 

Dołącz do nas

Facebook Twitter myspace flickr youtube

 

Przewodniki