Gmina Kłodawa

Polish English French German Russian Ukrainian

Kultura - Aktualności

Email Drukuj PDF

Ojciec chrzestny Fryderyka, Franciszek Grembecki pochodził ze wsi Ciepliny, a to przecież blisko nas!
Już 25 lipca br. o godz. 16 w Straszkowie, będziecie mieli Państwo okazję uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu, w trakcie którego usłyszeć można będzie muzykę Fryderyka Chopina! Zapraszamy do odwiedzin Festiwalu "Kłodawskie Dwory " 2020.

Festiwal " Kłodawskie Dwory " 2020.

Poprawiony: czwartek, 23 lipca 2020 13:16 Więcej…
Email Drukuj PDF

Dzien dziecka

Poprawiony: poniedziałek, 01 czerwca 2020 11:48
Email Drukuj PDF

Od 25 maja 2020 r. otwarta zostanie nasz kłodawska przystań dla miłośników literatury Biblioteka Publiczna w Kłodawie i jej filie w Pomarzanach Fabrycznych i Bierzwiennej Długiej. Na podstawie zaleceń Biblioteki Narodowej wprowadzone zostały szczegółowe wytyczne dotyczące funkcjonowania bibliotek w okresie pandemii. Zgodnie z nimi dostęp do księgozbioru zostaje ograniczony, a wybrane książki podaje bibliotekarz. Zwrócone przez czytelnika pozycje zostają odłożone w wyznaczonym miejscu, gdzie przechodzą kilkudniową kwarantannę. Osoby korzystające z bibliotek nadal też muszą zasłaniać nos i usta oraz dezynfekować ręce podczas wejścia do placówki. W każdej placówce może jednocześnie przebywać wyznaczona liczba osób. Prosimy czytelników o zapoznanie się i stosowanie procedur bezpieczeństwa.

Zarzadzenie nr 41

Poprawiony: piątek, 22 maja 2020 13:42
Email Drukuj PDF

3Maja13Maja2

Obchody 229. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Kłodawie, ze względu na panującą epidemię były bardzo skromne. Okolicznościową wiązankę kwiatów złożyła delegacja Aneta Niestrawska - I Wicewojewoda Wielkopolski i lokalne władze Gminy Kłodawa Krzysztof Krusiński Przewodniczący Rady Miejskiej w Kłodawie i Katarzyna Hamiga Wiceburmistrz Kłodawy.
„Dniu radości, dniu wesela! Jak szeroki polski kraj, niechaj okrzyk w niebo strzela Vivat! Vivat! Trzeci Maj!” – tak o niezwykle ważnym dla narodu polskiego dniu uchwalenia Konstytucji 3 Maja, pisał polski poeta i legionista Józef Relidzyński. Dziś w milczeniu i warunkach epidemii, ale pełni dumy i radości wspominamy tamte wydarzenia. 3 maja to święto upamiętniające naszą dumę, naszą siłę, naszą polskość

Poprawiony: poniedziałek, 04 maja 2020 07:57
Email Drukuj PDF

Plakat 3 Maja

Poprawiony: czwartek, 30 kwietnia 2020 12:56

Strona 5 z 78

Kultura

Galeria zdjęć

Mapy i szlaki


 

Pokaż Kłodawa-zintegrowe-punkty na większej mapie

 

Zobacz więcej

 

Dołącz do nas

Facebook Twitter myspace flickr youtube

 

Przewodniki