Gmina Kłodawa

Polish English French German Russian Ukrainian

PROJEKT ECO- GMINA I ECO-SOŁECTWO

Email Drukuj PDF

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W PROJEKCIE ECO-GMINA   I   ECO-SOŁECTWO

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w bezpłatnym szkoleniu obejmującym temat zastosowania kolektorów słonecznych i pozyskiwania energii solarnej dla Indywidualnych Gospodarstw Domowych oraz dla Wspólnot Mieszkaniowych. Program dedykowany dla wszystkich mieszkańców miast i wsi Powiatu Kolskiego, propagujący i zachęcający wykorzystywanie Odnawialnych Źródeł Energii, a w szczególności energii słonecznej. Udział w projekcie pozwoli poznać możliwości dofinansowania Systemów Solarnych w wysokości 45% ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ( NFOŚiGW ).

Mieszkańcy, dzięki udziałowi w spotkaniu dodatkowo zyskują:

  • rabat bezpośredni w wysokości do 15% dla mieszkańców- wówczas dofinansowanie ogółem wyniesie 60 %,
  • bezpłatne doradztwo w ramach współpracy,
  • kompleksową bezpłatną obsługę oraz przygotowanie dokumentów w procesie dofinansowania

Zachęcamy do udziału w około 2- godzinnym spotkaniu informacyjnym i do skorzystania z okazji uzyskania dotacji.

Spotkanie odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłodawie, w dniu 24 sierpnia 2012 r (tj. piątek) w godzinach 11:00- 13:00.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, swoje uczestnictwo należy zgłosić w Biurze Stowarzyszenia „Solna Dolina”- tel. 63 218 02 42 lub 603 99 41 42.

Liczba miejsc ograniczona.

Dla osób zainteresowanych instalacją kolektorów słonecznych oraz pozyskaniem dofinansowania w wysokości do nawet 60% wartości inwestycji zostaną przygotowane wstępne ankiety. Tylko wypełnienie ankiety uprawniać będzie do bezpłatnego doradztwa, bezpłatnej kalkulacji finansowej ewentualnej instalacji solarnej oraz do uzyskania dofinansowania. Wypełnienie ankiety jest jedynie informacyjne i nie zobowiązuje do zakupu instalacji.

W zaledwie 15 min Słońce jest w stanie dostarczyć do naszej planety tyle energii, ile Ziemia zużywa w ciągu całego roku ! Nie ulega więc wątpliwości, że to co w naturze jest niewyczerpanym zasobem, stanowi jednocześnie doskonałe źródło energii. Umiejętne wykorzystanie tego dobrodziejstwa nie tylko pozwala oszczędzić do 70% energii cieplnej zużywanej w ciągu roku ale jest również solidną inwestycją na przyszłość dbając o zasoby naszego portfela.

Organizatorzy: Stowarzyszenie „Solna Dolina”, Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów, Firma „Energa- Active”

Życie w Kłodawie Środowisko PROJEKT ECO- GMINA I ECO-SOŁECTWO

Galeria zdjęć

Mapy i szlaki


 

Pokaż Kłodawa-zintegrowe-punkty na większej mapie

 

Zobacz więcej

 

Dołącz do nas

Facebook Twitter myspace flickr youtube

 

Przewodniki