Gmina Kłodawa

Polish English French German Russian Ukrainian

Inwentaryzacja azbestu

Email Drukuj PDF
Informujemy Mieszkańców, że w miesiącach lipiec-sierpień br. przeprowadzona zostanie inwentaryzacja wyrobów zawierających azbest. Zadanie zrealizują pracownicy firmy WGS84 Polska Sp. z o.o., posiadający upoważnienia Burmistrza Kłodawy.
Spis z natury będzie dotyczył pokryć dachowych wykonanych z płyt azbestowo-cementowych falistych i płaskich (tzw. eternitu) oraz płyt zgromadzonych na posesjach. Prosimy Mieszkańców o przekazanie informacji o zdemontowanych wyrobach azbestowo-cementowych i przechowywanych na posesjach, do Urzędu Miasta i Gminy w Kłodawie - tel. 632730622 wew. 120, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub pracownikom firmy wykonującej prace inwentaryzacyjne w terenie.
Konieczność opracowania aktualizacji inwentaryzacji wyrobów zawierających azbest wynika z zapisów „Programu Oczyszczania Kraju z Azbestu na lata 2009-2032”. Jest także jednym z działań, służących osiągnięciu celów zaplanowanych w dokumentach strategicznych Gminy Kłodawa. Posiadanie aktualnych danych jest również niezbędne dla sprawnego monitorowania procesu usuwania wyrobów azbestowych z terenu Gminy oraz pozyskiwania dofinansowania na usuwanie wyrobów azbestowo-cementowych.
Środki na aktualizację inwentaryzacji wyrobów azbestowo-cementowych pozyskano w ramach konkursu na realizację w 2021 r. zadań wynikających z „Programu Oczyszczania Kraju z Azbestu na lata 2009-2032” Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii.
Za pomoc w przeprowadzeniu rzetelnej inwentaryzacji oraz zrozumienie dziękujemy.
Azbest
Życie w Kłodawie Środowisko Inwentaryzacja azbestu

Galeria zdjęć

Mapy i szlaki


 

Pokaż Kłodawa-zintegrowe-punkty na większej mapie

 

Zobacz więcej

 

Dołącz do nas

Facebook Twitter myspace flickr youtube

 

Przewodniki